Під час митного контролю поїзда “Львів-Могилів” 11 травня працівники митного посту “Удрицьк” Рівненської митниці ДФС виявили партію колекційних поштових марок часів Радянського Союзу. Громадянин Російської Федерації намагався їх незаконно перемістити через митний кодон.

Поштові марки – сім блоків по вісім штук в кожному (1970 року випуску з зображенням Леніна загальною кількістю 56 штук) – і грошову купюру номіналом десять гривень Української Народної Республіки 1918 року митники виявили в дорожній сумці під час огляду ручної поклажі серед особистих речей громадянина РФ. До митної декларації чоловік цей товар не вніс і не заявив при усному опитуванні.

Таким чином громадянин Д. порушив митні правила, передбачені статтею 472 Митного кодексу України (Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення). За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, повідомляють у прес-службі установи.

Нагадуємо, що вивезення за межі території України знаків поштової оплати, виданих до 1991 року, можливе лише за наявності відповідного дозволу.

Відповідно до вимог п.9 Переліку сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю не потрібен, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року N 258 “Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України” − дозвіл на вивезення за межі території України не потрібен для знаків поштової оплати України: поштових марок і блоків, маркованих поштових конвертів і маркованих поштових карток (художніх й стандартних) виданих після 1991 року.