Чергове судове засідання у справі правозахисниці Ельвіри Шиліної, яка подала позов проти Кабміну, відбудеться сьогодні, 18 травня.

Нагадаємо, жінка переїхала в Рівне з окупованого Севастополя і відчула на собі, із якими проблемами стикаються переселенці.

Так, Ельвіру Шиліну обурив той факт, що щомісячну адресну допомогу та інші соціальні виплати внутрішньо переміщені особи можуть отримувати виключно в Ощадбанку. Тобто людей, по суті, позбавили права вибору. А запровадив таку монополію Кабінет Міністрів України. Тож правозахисниця хоче домогтися відміни відповідної постанови. У цій справі їй допомагає адвокат Микола Глотов із Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України».

Позов проти Кабміну жінка подала більш ніж півроку тому. Справу розглядає Київський окружний адміністративний суд. На попередні засідання жінці потрібно було їхати в столицю. Натомість зараз цього робити вже не доведеться.

– Був випадок, коли я приїхала в Київ, щоб потрапити на судове засідання, а його перенесли. В результаті я втратила гроші і час. Тому ми звернулися з клопотанням, щоб засідання відбувалися у форматі відео конференцій, – розповідає Ельвіра Шиліна. – Нам пішли назустріч. Тож під час наступного засідання ми зможемо знаходитися в приміщенні рівненського суду. Насправді такий формат роботи дуже зручний і сучасний.