Через верхівкового короїда в Острозькому районі всихає близько сотні гектарів соснового лісу. Десята частина – це заказники, заповідні урочища чи національні парки. Шкідники швидко поширюються, а це несе загрозу для сусідніх лісів.

Найефективнішим методом боротьби з цим шкідником є вирубування хворих дерев. Також зрізати потрібно і здорові, які оточують «вогнище». Так рекомендують науковці, з чим погоджуються лісівники. Але зараз діє заборона на проведення суцільних вирубок – триває період тиші, тому шкідник продовжує нищити лісові насадження. Втім, лісники розводять руками, мовляв, нині це заборонено законодавством, пише “Район Острог“.

– Наразі ми бачимо сотні гектарів загиблих насаджень сосни, де масово розмножуються шкідники та хвороби. А вдіяти нічого не можемо, тому що проведення рубок заборонено, проводити хімічні методи боротьби – немає коштів, оскільки на це необхідна авіація, а біологічні методи боротьби бажаних результатів не дають, – зазначає головний лісничий ДП «Острозькй Лісгосп» Ігор Семенчук. – Якби були вчасно проведено заходи для видалення хворих дерев, від яких розповсюджуються шкідники та хвороби, можна було б минути масової загибелі насаджень сосни. Адже на одному дереві живе до 15 тисяч комах, що здатні за кілька місяців знищити здоровий саджанець. До того ж шкідники розносять небезпечний грибок. Науковці кажуть, що вже розпочалася нова хвиля розселення цих комах, адже вони активно розмножуться у весняно-осінній період.