Неймовірна природа – скелі, кольорове море, мінлива погода, дикі тварини на дорозі та багато риби. Країна, яка завжди манила любителів гармонії із природою, рибалки та відпочинку – Норвегія, залишила по собі позитивні враження і в 13 рівнян. Вони впродовж тижня рибалили на острові Сенья. Там проживали в рибацькому поселенні. А додому повернулися із трофейними рибами та привезли по 15 кілограм філе — саме стільки дозволено законом вивозити за межі країни. Чим здивувала Норвегія, яку трофейну рибу вдалося впіймати та що найбільше запам’яталося – із читачами сайту “КРАПКА” поділився один із рибалок, рівнянин Андрій Колесник.

“Рибу витягували з глибини від 40 до 100 метрів”

Зізнається, що риболовлею із друзями вони захоплюються вже давно, втім за межами України рибалили вперше.

– Ми з друзями більше захоплювалися мисливством, згодом почали рибалити. Нещодавно зібралися і поїхали в Норвегію, яка заслужено вважається рибною країною. Там провели тиждень. Щоправда, нам не дуже пощастило з погодою. Два дні нас взагалі не випускали в море, бо був шторм і хвилі сягали висоти від 3 до 10 метрів. У море ж рибалити доводилося випливали на відстань до 20 кілометрів. Далі не ризикували, бо небезпечно в таку погоду. Також сама риболовля трохи виснажлива, адже лише годину потрібно йти в море, потім витягувати з глибини від 40 до 100 метрів рибу. Деякі рибалки тягнули й з глибини до 200 метрів, щоправда, це дуже важко. Бувало, діставали й по три рибини одночасно. А ще часто траплялися обриви снасті. Тому велику рибу, на жаль, не завжди вдавалося дістати з води, – розповідає Андрій.

В останній день у Норвегії  один із чотирьох рівненських екіпажів зловив близько 300 кілограм риби

Впродовж тижня, що рівняни провели в Сеньї, їм вдалося спіймати чимало риби, та повернутися додому з трофейними.

– Найбільше сподобався останній день риболовлі, коли справді пощастило з погодою і ми провели в морі з 6 до 18 години. У цей день лише наш екіпаж, із трьох людей, зловив близько 300 кілограм риби. Це була тріска, сайда, палтус і камбала. А товариш Анатолій Паламарчук спіймав 25-ти кілограмову тріску, яку привіз додому. Взагалі, з Норвегії не можна вивозити більше 15-ти кілограм філе та однієї трофейної рибини одній людині. Саме стільки кожен із нас і привіз додому. Для мене трофейною стала 12-ти кілограмова тріска, — зазначає рибалка.

“Цікавого те, що ми практично не бачили ночі”

А Норвегія запам’яталася рівнянам красивою природою, мінливою погодою, рівними дорогами та привітними людьми.

– Сама країна дуже красива — неймовірні пейзажі, море, скелі та риба. Хоча варто сказати, що в Норвегії дуже мінлива погода, адже там може бути тихо, спокійно, а за годину зірватися сильний вітер. Темпаратура повітря змінювалася також буквально на очах – від +6 до -3. Тому зважали на це, вирушаючи рибалити. Цікавого те, що ми практично не бачили ночі, бо темніло там близько першої години, а в третій – вже світало. Це для мене було незвично. Ще спочатку було незвичним, що на дорогах багато диких тварин – північні олені, зайці, косулі, дикі качки і гуси табунами. Все в гармонії із природою, – каже Андрій.

“Алкоголь продавали приблизно за 50 кілометрах від поселення”

Харчувалися рівняни переважно рибою, також у поселенні, де вони проживали продавалися різноманітні фрукти та овочі. А ось для того, щоб придбати алкоголь для зігрівання, потрібно було їхати приблизно за 50 кілометрів від поселення, згадує рибалка.

– Більшість мешканців селища, де ми рибалили, живуть із того, що ловлять і продають рибу, вони дуже привітні. А взагалі, це дуже класний досвід і поїздка залишила по собі позитивні враження. Тому раджу всім, хто полюбляє рибалити, хоча б раз спробувати морську риболовлю в Норегії – це того варте, – додає Андрій.

Вікторія РИЧКО