Діти — чи не найважливіше, що є в житті кожного дорослого. Це щастя, яке щодня бігає поруч і кличе маму та тата, щоб ті допомогли, підтримали, вислухали, порадили. Чужих дітей не буває, і ті, кому не пощастило жити в сім’ї та бути поруч із батьками, потребують допомоги кожного з нас. Так, активіст і координатор всеукраїнської мережі «Вільні Люди» у Рівненській області Олександр Онищук постійно підтримує малечу, яка позбавлена батьківського піклування.

Каже, що він не зі слів знає, що таке рости без батьків, тому не може залишатися осторонь таких дітей.

– Свого батька я не знав, а з 12 років залишився і без мами. Тоді, мені так само допомагали та підтримували, зокрема місцеве підприємство “Одек”. Одного разу, директор віділу кадрів цієї компанії Ліля Петрівна Чернецька, мені сказала, що, можливо, колись, і я так само допомагатиму іншим, як вони мені. Ці слова закарбувалися у пам’яті, і вже ставши дорослим, я намагаюся їй віддячити своїм волонтерством. Тим більше зараз, коли сам маю дітей і розумію наскільки їм важливо відчувати любов, увагу та знати, що поруч є ті, на кого можна покластися, – розповідає Олександр Онищук.

Підтримувати дітей сиріт і позбавлених батьківського підклування Олександр почав ще кілька років тому. З того часу постійно передає речі та продукти вихованцям дитячого будинку, що в селі Новостав Рівненського району. А нещодавно разом із однодумцями їздив у Маріуполь. Там передавали фуру дитячого харчування благодійному фонду «Тарути». Ті ж вже розприділять його між дітками, які цього потребують.

– Ви не уявляєте, як виглядають очі діток, які не знають, як це мати рідних маму та тата, або ж втратили їх ще зовсім малими. Вони сповнені надії і безмовних благань про допомогу, яку інколи, ні звідки чекати. Я не можу пройти повз такої малечі. Тому намагаюся у міру своїх можливостей завжди підтримувати дитячі будинки та благодійні фонди, які допомагають тим, кого життя позбавило рідних. З однієї такої поїздки повернулися напередодні дня захисту дітей. І я радий, що цим діткам ми хоч трохи допомогли напередодні свята, – каже Олександр Онищук.

А в день захисту дітей, який традиційно відзначають 1 червня, активіст бажає пам’ятати про те, що діти — це найбільша цінність та, як складеться їх життя, багато в чому залежить від нас, дорослих.

– Що посієш, те й пожнеш, – каже народна мудрість. Я ж вважаю, що ми, дорослі, маємо сіяти в серцях дітей любов, добро та людяність. Адже, незалежно від обставин, перш за все, важливо залишатися людиною, а якою людиною виросте дитина — залежить від того, що в неї вкладеш у зовсім юні роки. Тому бажаю дорослим, не забувати піклуватися і про тих дітей, які виховуються без батьків, дарувати їм хоч трішки свого тепла, любові та турботи. Повірте, вони будуть за це дуже вдячні і така допомога повернеться вам сторицею. А всім дітям бажаю цінувати тих, хто поруч і піклується про вас, не залежно від того, чи це рідні батьки, чи волонтери. Вмійте зберегти в собі любов і доброту, незважаючи на обставини, які виникають, ніколи не здавайтеся і завжди впевнено йдіть до своєї мети. Адже, ваше майбутнє — залежить і від вас самих, а якщо прагнути та рухатися вперед, то завжди знайдуться ті, хто допоможе. З днем захисту дітей усіх, – зазначив Олександр Онищук.

на правах реклами