Сьогодні у Рівненському міському суді на 17-ту годину розпочалося засідання щодо обрання міри запобіжного заходу затриманому вчора на хабарі головному лікарю Рівненському лікувально-діагностичному центру. На зсіданні, окрім підозрюваного, були присутні активісти та працівники центру.

Роман Шустик сидів на лаві у кайданках, пише “Чарівне.інфо“.

Головного лікаря, як вже повідомлялося, затримали у власному кабінеті під час отримання останнього «траншу» неправомірної вигоди. За ці кошти, за твердженням слідства, Роман Шустик обіцяв працевлаштувати жінку на посаду біолога.

У ході судового засідання з’ясувалися нові подробиці справи, зокрема те, що громадянка приходила до Шустика не сама, а з якимсь чоловіком, якого звати Сергій Ляшук.

Роман Шустик каже, що знає чоловіка, адже той звертався до нього, коли приводив на обстеження своїх батьків. Також головний лікар зізнався, що чоловік начебто привів до нього свою коханку. Саме Тетяна Строчинська та Сергій Ляшук звернулися до правоохоронних органів з тим, що Шустик вимагав від них хабар у сумі 2 тисячі доларів.

Військові прокурори, які не захотіли називатися журналістам, вимагали застосувати до підозрюваного міру запобіжного у вигляді тримання під вартою, з альтернативою внесення застави у розмірі 960 тисяч гривень. Мотивували це тим, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, незаконно впливати на свідків, знищити речові докази тощо.

– За заявою свідка Ляшука було розпочато кримінальне провадження за фактом вимагання та в подальшому отримання неправомірної вигоди головним лікарем Шустиком Романом Петровичем, – зазначив військовий прокурор.

У понеділок, за його словами, заявником було передано 500 доларів США, а першого червня – 1500 доларів.

– На руках Шустика були виявлені сліди речовини, яка знаходилася на грошових купюрах, що була попередньо помічена. Крім того у день передачі другої частини коштів у коридорі лікарні були виявлені та вилучені грошові кошти та направлені для подальшої експертизи, – каже прокурор.

За місцем проживання Шустика виявили 26 доларів США, бурштин та рушницю, які також були вилучені.

Прокурори просили застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з можливістю внесення застави – у розмірі 960 тисяч гривень. Але суддя Євген Сидорук зауважив, що при цьому була врахована мінімальна зарплата, а не прожитковий мінімум, тому застава мала б бути набагато меншою.

Захисник підозрюваного Ірина Пашкевич заявила, що в матеріалах справи не міститься будь-яких доказів отримання та вимагання хабара.

Обґрунтованість доказів військовий прокурор підтверджував показами заявника, допитами свідків.

– Частина коштів, які знаходилися при ньому, а саме 350 доларів та гривні, купюри, співпадають і при цьому на відеозаписі зафіксовані ці кошти, – каже представників військової прокуратури. – Щодо решти коштів, то є покази заявника про те, як саме вони передавалися. Він показував рукою – покладіть гроші сюди.

На даний час, за його словами, вилучено 1500 та 100 доларів, а де знаходяться ще 400 доларів в прокуратурі не знають.

– Спілкується з посадовими особами, просить весь час подзвонити та вирішити питання, щоб його випустили. Він старався вплинути на слідчого, на прокурора, на всіх, – заявив військовий прокурор.

Військові прокурори

Адвокат Романа Шустика наголосила на тому, що її підзахисний раніше не вчиняв адміністративних та кримінальних злочинів, має стійкі соціальні зв’язки, позитивну характеристику за місцем роботи та проживання, має на утриманні двох непрацездатних батьків, які наразі перебувають у лікарні, також має брата-інваліда, який потребує догляду.

– Висновки сторони обвинувачення є нічим не обґрунтовані, не доведені, безумовно є надуманими та складені виключно із суб’єктивної позиції, не підкріпленими жодними достовірними, належно допустимими доказами, не можуть лягати в основу законного рішення. На мою думку, це була провокація з боку Ляшука, спланована завчасно. Не можу сказати ким, тільки можу здогадуватися. Але це була спланована ситуація – грошові кошти були покладені в коридорі, до якого має вільний доступ будь-яка особа. То які докази містяться про те, що це був взагалі хабар? – заявила Ірина Пашкевич.

– Крім того зауважу, що останній був повністю відірваний від суспільно корисної праці. Він є офіційно працевлаштований. Є рішення Рівненської обласної ради про укладений контракт. Він є заслужений лікар України, кандидатом медичних наук, а тому це в першу дезорганізує його життя, тому що останній був відірваний не лише від роботи, але й від сім’ї, – додала вона.

Адвокат просила у суду обрати біль м’який запобіжний захід – у вигляді домашнього арешту в нічний пору доби, крім того, просила зменшити суму застави – до мінімальної.

Підозрюваний свою вину не визнавав. Натомість зазначив, що Сергій Ляшук йому відомий, бо раніше звертався, коли приходив зі своїми батьками.

– Такої посади як біолог у нас немає. Є ембріолог. Вони мали їхати на курси, а після них вона могла претендувати на цю посаду. Я їм це пояснив. Тобто могло б бути не раніше весни 2018 року. Вони до мене приходили, щоб її влаштувати. Він одружений, а це його коханка, – розповів Роман Шустик.

Підозрюваного прийшли підтримати депутати Рівнеради – Анатолій Чугуєвець та Андрій Кузьмич

Суддя Євген Сидорук все-таки задовольнив клопотання військових прокурорів Юрія Рижого та Вадима Непийводи про застосування до підозрюваного міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, терміном на 60 діб, з альтернативою внесення застави – на суму 168 тисяч 400 гривень.

Захист Романа Шустика має п’ять днів, щоб подати апеляцію на це рішення.