Співробітники СБ України спільно з прокуратурою та внутрішньою безпекою поліції попередили спробу викрадення та вивезення до Росії бізнесмена, колишнього громадянина РФ.

Правоохоронці встановили, що колишній бізнес-партнер комерсанта разом з двома спільниками вирішили вивезти його до Росії для того, щоб вибити начебто існуючий борг у сімнадцять мільйонів доларів. Замовники почали підшукувати на Київщині, де проживав бізнесмен, організатора викрадення, яким погодився стати начальник одного з райвідділів поліції.

Оперативники спецслужби задокументували, що поліцейський через свої контакти у кримінальних колах підшукав виконавця, що гарантував вивезення бізнесмена до РФ за допомогою учасників підконтрольного йому злочинного угруповання. Плата за «роботу» складала триста тисяч доларів США.

За інформацією спецслужби, для того, щоб збільшити «гонорар» начальник райвідділу запропонував замовникам інший варіант. За його словами, надійніше вирішите питання через керівництво СБУ, на яке він начебто має «прямий вихід». Він запевняв, що Голова СБУ особисто за винагороду забезпечить відкриття проти бізнесмена кримінального провадження з подальшим арештом. Потім поліцейський запропонував ще два варіанти: «вибивати» гроші з комерсанта в Україні, або екстрадувати до Росії, де замовники мали можливості для цього. Звісно, жодних можливостей «вирішити» питання ані через Голову СБУ, ані через інше керівництво Служби начальник райвідділу не мав.

Оперативники спецслужби затримали поліцейського та виконавця злочину в елітному ресторані під Києвом під час отримання від посередника ста тисяч доларів авансу. Одночасно у столиці правоохоронці «взяли» замовника викрадення.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 1 ст. 14 та ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України.