На Рівненщині продовжують стимулювати виробників органічної продукції, а саме відшкодовувати витрати аграріям за сертифікацію. В рамках Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу на 2018-2022 роки виробникам органіки спрямували з обласного бюджету майже 300 тис. грн.

Процедура отримання документа дороговартісна, тому й запровадили таку підтримку, коментує керівниця департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

– Програма сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції, – розповідає Надія Переходько. – Визначає отримувачів компенсації спеціальна комісія. Для цього агрофірми надамють відомості про наявність сертифікату та кошти, що використані на його отриання.

Програма передбачає компенсацію витрат, які використали аграрії на сертифікацію продукції. Загалом за відшкодуванням звернулося 11 сільгоспвиробників, яким компенсували 296 тисяч гривень».

Нагадаємо, щоб отримати сертифікат, агрофірма надає відомості про продукцію інспекторам компанії «Органік стандарт». Це єдина українська установа з сертифікації органічного виробництва. Фахівці роблять не лише обстеження самої продукції, а й її вирощування, переробки та транспортування. У випадку відповідності усіх цих складових міжнародним стандартам, інспектори видають сертифікат.