Загиблих за волю України козаків, а також сучасних борців за Незалежність України, які загинули у боях на Майданах та Донбасі, вшанували на Козацькому редуті, який знаходиться між селами Плоска та Семидуби Дубенського району, що на Рівненщині. Відбулося це 2 липня.

Так, у каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці керуючий Рівненською єпархією владика Іларіон звершив Божественну літургію.

До слова, розташована каплиця на місці, де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши цим відступ основних сил козацького війська.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви, повідомляють у Рівненській єпархії.

Нагадаємо, битва між селами Плоска і Семидуби відбулася після 10 липня 1651 року. Там у земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків, свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши відступ основних сил козацького війська. Після поразки на полі Берестецької битви Іван Богун, задля збереження козацько-селянської армії, відводив її у підвладні Січі землі. Тоді це йому добре вдалося, адже вже через два місяці Богдан Хмельницький виставив сто тисяч воїнів під Білою Церквою і змусив Річ Посполиту до миру. При розкопках на річці Пляшівці було виявлено кілька сотень загиблих.