За порушення авторських прав на використання зображення персонажів із відомого мультфільму “Маша і ведмідь”, рівненський супермаркет сплатить компенсацію правовласнику майнових прав.

До суду звернулися представники компанії “Анімаккорд Лтд” із заявою про те, що ТОВ “Фудмережа”(супермаркет “Велмарт”) не маючи дозволу використовувала на упаковках “Акварелей медових 6 кольорів” зображення персонажів аудіовізуального твору “Маша і Ведмідь”.

Відтак, позивач просив суд стягнути компенсацію 80 тисяч гривень за порушення виключних майнових прав. А також накласти на відповідача штраф – 10% від розміру, присудженої судом компенсації, до Державного бюджету України.

Рівненський апеляційний господарський суд задовільнив позовні вимоги та зобов’язав супермаркет сплатити ці суми.

Як розповів патентний повірений Юрій Трачук, дуже рідко суди, вирішуючи питання про стягнення компенсації правовласнику авторських майнових прав, стягують додатково ще штраф до Держбюджету.

– Та у випадку з ТОВ “Фудмережа” (супермаркет “Велмарт”), суди не вагалися і зобов’язали виплатити окрім 80 тисяч гривень власнику прав, ще 8 тисяч гривень до українського бюджету, – додав він.