Про цілющі властивості джерела Святої Трійці, що у селі Привільне на Дубенщині, знають далеко за межами району. Місцеві жителі називають його благодатним. Кажуть, що вода з джерела пришвидшує одужання, сприяє загоєнню ран і допомагає у лікуванні інших недуг. Також у ній високий вміст срібла — 0,22%, та незалежно від пори року, вона має сталу температуру — плюс три-чотири градуси. А особливістю джерела є те, що на поверхню вода виходить із величезної глибини цілої підземної річки, яку ще нікому не вдалося виміряти. Звідси й повелося називати місце «безоднею».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Рівненському районі з-під крейдяної гори б’є джерело [ФОТО]

Про чудодійну дію джерельної води з цієї місцини давно ходили легенди. Та особливої уваги тамтешні жителі цьому не надавали, допоки не переконалися самі. Так, про цілющі властивості благодатного джерела люди дізналися 6 років тому. Тоді ж у 2011 році мешканці Привільного та небайдужі віряни своїми силами розчистили джерело, облаштували територію навколо нього, встановили хрест, прибрали місцевість навколо та проклали дорогу до святині. А в 2012 році джерело освятили.

 

Місцеві ж жителі вже зараз згадують, що неодноразо спостерігали чудодійні властивості джерела та неймовірні історії, пов’язані з місцем, де воно розміщене.

Так, наприклад, під час освячення джерела випускали білих голубів з невеликими проміжками в часі тричі по сім штук. Птахи ж не відлетіли, як зазвичай, а почали кружляти над водою і людьми, створивши три кола одне над одним. Потім голуби стали опускатися вниз. Один із них сів на мить на воду в тому місці, де перед цим священик окунав хрест, інший – торкнувся митри, а сім голубів посідало навколо водойми біля самої води. Всі, хто спостерігав за цим – були вражені. Згодом всі голуби повернулися додому.

Ще був випадок, що четверо чоловіків купалися у джерелі після освячення. Казали, що відчуття незабутні, вода наче розрядами поколює. А коли вийшли, то відчули сильне тепло. В одного з них був нежить – до вечора минув, наче й не було. Тепер вони щовечора приходять купатися до благодатної місцини.

Також люди помітили, що від води з джерела проходить варикоз, а рани, в тому числі й важкі, загоюються швидше.

Нині до джерела приходять за духовним збагаченням не лише жителі села Привільне, а й з навколишніх сіл. Приїжджають і віряни з сусідніх районів, міст, які чули про дива, що творить джерельна вода.

Вікторія РИЧКО