Пам’ять письменника Валер’яна Поліщука вшанують у Рівному 29 вересня.

Так, у Літературному музеї Уласа Самчука відбудеться “Свіча пам’яті”, приурочена 120-ій річниці від дня народження письменника. Початок о 12 годині.

Нагадаємо, Валер’ян Поліщук народився 1 жовтня 1897 року в селі Більче Демидівського району на Рівненщині в селянській родині. Навчався у школах сіл Малеве та Мирогоща, гімназіях у Луцьку та Катеринославі, Інституті цивільних інженерів у Петрограді, Камянець-Подільському університеті.

Також Поліщук був головою земельного комітету рідної Боремельської волості, заснував у Києві літературно-мистецьку групу «Гроно», був одним із організаторів «Федерації пролетарських письменників», членом спілки пролетарських письменників «Гарт», організатором і провідником літературної групи «Авангард». Протягом п’ятнадцяти років літературної діяльності видав понад сорок книг.

Заарештований 6 грудня 1934 року Харківським відділенням НКВС. Військова колегія Верховного суду СРСР від 27-28 березня 1935 року в Києві засудила його до десяти років позбавлення волі як активного члена української націоналістичної організації, керівника терористичної групи, яка нібито готувала замах на секретаря ЦК КП(б)У Постишева. 9 жовтня 1937 року особливою трійкою УНКВС Ленінградської області засуджений до розстрілу.

Розстріляний 3 листопада 1937 року в урочищі Сандермох. Реабілітований посмертно.
Ім’ям В.Поліщука названо вулиці в Рівному, Млинові, Дубні, обласну літературну премію, меморіальні дошки письменникові встановлено в Малеві, Млинові, Мирогощі.

Наразі створено літературні кімнати Валер’яна Поліщука в Малевській та Мирогощанських школах, в Млинівському краєзнавчому музеї. Твори його неодноразово перевидавалися в Києві, Львові, Рівному.