«Пузаті мами» у Рівному дізнались, як отримати свідоцтво про народження дитини у пологовому.

Рівненська юстиція спільно з ГО «Пузата мама» організували просвітницький семінар для учасниць сімейного проекту «Пузата мама-2017».

Темою зустрічі із майбутніми матусями стали актуальні для них у найближчому майбутньому питання отримання у пологовому свідоцтва про народження дитини та реєстрація її місця проживання. Також вагітні дізналися про інші онлайн сервіси Мін’юсту та просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».

– Чудово, що у майбутніх матусь період вагітності минає активно і пізнавально, що вони відповідально готуються до появи на світ їхньої малечі і дізнаються корисну інформацію для себе і для дитинки, – розповіла начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило. – Ми у свою чергу прагнемо зробити більш легким і зручним для молодих батьків період після пологів. А тому значно спростили процес видачі документів про народження дитини. Отримати їх можна відразу у пологовому. Відтак мами та татусі час, який раніше витрачали на черги та бюрократичну тяганину, можуть присвятити турботі про новонародженого малюка і спілкуванню з ним.

За словами засновника проекту «Пузата мама» Оксани Кравець, така співпраця справді корисна і потрібна.

– Це наш перший досвід співпраці з Рівненською юстицією. І майбутнім матусям він неодмінно стане у нагоді. Адже батьківство теж має свій юридичний бік, і перед батьками постає питання оформлення тих чи інших документів. Ми раді, що тепер маємо партнерів і в правовому напрямку, – наголосила Оксана Кравець.

Нагадаємо, що проект Міністерства юстиції України з отримання свідоцтв про народження у пологовому на Рівненщині діє з листопада 2015 року. Нині майже половина батьків на Рівненщині отримують документи таким чином. У 2017 році (станом на кінець вересня) органи державної реєстрації актів цивільного стану Рівненської області видали 2902 свідоцтва про народження дитини у пологових.

Попереду на учасниць проекту чекають професійні фотосесії, тренінги, заняття з аквааеробіки, фітнес для вагітних, вечірка вагітних  в честь майбутньої мами і її малюка та, власне, фінал конкурсу – феєричне шоу, де усі учасниці “Пузатої мами-2017” вийдуть на справжній подіум разом зі своїми чоловіками.

Окрім цього, заняття по підготовці до пологів та грудному вигодовуванню учасниці “Пузатої мами” зможуть відвідати у Родинному центрі “Сімейка”,  Центрі розвитку дитини “Радік” та Клубі Свідомого батьківства “Мозаїка”.

Консультанти по грудному вигодуванню від професійної доули “Яммі Маммі”, психолог Олена Ярмолюк та фітотерапевт Оксана Данилова, фахівці Сімейного банку пуповинної  крові “Гемафонд” нададуть корисну інформацію для майбутніх мам.

Окрім того, фітнес заняття для вагітних пройдуть у фітнес-клубі “Манхеттен” та Студії йоги “Yoga Point”, аквааеробіка  у басейні розважально-оздоровчого комплексу “Підкова”.

Оксана ПРОКОПЧУК