Цьогоріч в Центрі обслуговування платників ДПІ у Рівному реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 6955 жителів обласного центру.

На сьогодні такий номер, або як його ще називають «ідентифікаційний код», є важливим і дуже затребуваним документом. Без нього не можна отримати кредит, оформити купівлю-продаж, здійснити дарування та інше.

Як зазначають податківці, довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків надається безкоштовно.

Для тих, хто вперше отримує реєстраційний номер, необхідно особисто (або через представника) подати до органу фіскальної служби Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР, яка і є заявою для реєстрації. Крім того, необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу і містить необхідні для реєстрації дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.

Якщо змінилося прізвище, ім’я або адреса, то реєстраційний номер залишається незмінним, змінюються лише нові дані в заповненому бланку. Для цього громадянину необхідно  звернутися до податкової інспекції з оригіналом паспорта (зі зміненим прізвищем, іменем, або ж адресою) та заповнити форму    5-ДР (внесення змін персональних даних).

Для отримання номера облікової картки неповнолітнім, заповнити заяву може один із батьків при наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта, що посвідчує його особу.

Довідку про присвоєння номеру (вперше, на дитину, або зі змінами) можна отримати у фіскальній службі упродовж п’яти робочих днів.

У випадку втрати реєстраційного номера облікової картки платника податків, громадянин може повторно отримати, але його дублікат, одразу ж при пред’явленні паспорта.