На Рівненщині обрали обдарованих людей з інвалідністю, які отримуватимуть по 500 гривень щомісячної стипендії. Так, із 2018 року премії голови облдержадміністрації та голови облради матимуть 10 людей, котрі досягли суттєвих успіхів у громадській чи соціальній діяльності.

За це проголовувала спеціальна комісія. Ідеолог даного проекту, голова Рівненської Благодійної Організації пенсіонерів та інвалідів  «Обличчям до істини» Тетяна Войтович висловила сподівання, що районні громади переймуть обласний досвід і у на місцевому рівні підтримають активних людей з інвалідністю, повідомляють у Рівненській ОДА.

Стипендії отримають:

1. Мельниченко Михайло Георгійович – 32 роки поспіль на посаді голови правління Дубенської територіально-первинної організації УТОС, активно займається культурно-просвітницькою діяльністю.

2. Ласиця Марія Павлівна – займається творчо-мистецькою діяльністю, бере участь в обласних конкурсах та фестивалях художньої самодіяльності, активна у роботі Рівненської обласної організації УТОС. Солістка ансамблю «Оберіг».

3. Ярмолюк Любов Петрівна – активна громадська діячка, волонтер, займається доброчинністю та духовно-просвітницькою роботою. Автор та куратор медико-соціального проекту «Крок на зустріч», який опікується дітьми з інвалідністю та сиротами.

4. Майструк Олександр Миколайович – фотохудожник, який брав участь у більше 60-ти міжнародних та національних фотовиставках та Салонах.

5. Петренко Валентина Володимирівна – заступник голови РОО Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України». Організатор щорічних «Різдв’яних зустрічей», «Парафест Рівне» для осіб з інвалідністю.

6. Поліщук Петро Степанович – активно займається громадською роботою для людей з інвалідністю по зору. Започаткував проект «Балакаючі тролейбуси».  У вересні розпочав соціальний проект «3Д-друк на допомогу незрячим та слабозорим людям», тренер-консультант в інтернет-центрі «Окуляр». Керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Генерація успішної дії».

7. Окопний Ігор Олександрович – займається просвітницькою діяльністю, надає інформаційно-консультативну допомогу та допомагає у працевлаштуванні особам з інвалідністю, працює з сім’ями осіб з інвалідністю. Є активним учасником у розробках проектів щорічного заходу «Свято з запахом Чорнобривців», створення служби супроводу для незрячих. Проводить безкоштовні курси іноземних мов для осіб з інвалідністю та членів їх родин.

8. Полюхович Світлана Василівна – художній керівник Рівненського Будинку культури УТОГ, провідна актриса колективу Будинку культури УТОГ. Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу різної тематики серед осіб з вадами слуху.

9. Зимина Тетяна Анатоліївна – голова Острозької територіальної організації Українського товариства глухих. Проводить роз’яснювальну роботу, організовує дозвілля серед членів товариства УТОГ.

10.  Войтович Тетяна Федорівна – голова Рівненської Благодійної Організації пенсіонерів та інвалідів  «Обличчям до істини»  та профспілкової організації Всеукраїнської Профспілки працездатних інвалідів, член правління УТОСу м. Рівне. З ініціативи  Тетяни Федорівної започатковано святкування дня вчителя (з числа осіб з інвалідністю) щорічно 5 жовтня, створена служба супроводу незрячих, досвід якої поширився на інші області України. З ініціативи Тетяни Федорівни упродовж 4 років виплачується щомісячна стипендія обдарованим та соціально-активним особам з інвалідністю в м.Рівне.