Договір іпотеки, яким накладено обтяження на державне майно, вартістю понад 500 тис грн, на Рівненщині визнано не дійсним.

Так, господарським судом Рівненської області підтримано позицію органів прокуратури та визнано недійсним договір іпотеки, згідно якого встановлено обтяження на державні об’єкти нерухомості площею понад 1,2 тис кв м. Мова йде про будівлі, що розташовані на території ВАТ «Рівненський завод високовольтної апаратури», які у 2013 році рішенням суду витребувано з незаконного володіння приватного підприємства та повернуто у власність держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області.

Однак, як з’ясувалося, ще раніше приватне підприємство уклало з одним із банків договір іпотеки задля забезпечення виконання кредитних зобов’язань за рахунок нерухомого майна, яким насправді ніколи законно не володіло.

У зв’язку з тим, що зазначені обставини унеможливлювали здійснення державним органом, як власником, користування та розпорядження нерухомістю, органами прокуратури області заявлено до суду відповідний позов, який задоволено у повному обсязі, повідомляють у прокуратурі.