Чотири кримінальні провадження через небезпечні ліфти відкрили в Рівному.

Так, прокуратура області розглянула заяви Управління Держпраці про надання правової оцінки діям посадових осіб чотирьох ЖКП Рівного, можливе вчинення кримінальних правопорушень щодо невиконання постанов Рівненського окружного адміністративного суду.

Зокрема, у 2016 році фахівці Управління Держпраці перевірили дотримання вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку в житлово-комунальних підприємствах «Перспективне», «Західне», «Сонячне», «Галицьке». Під час перевірок було виявлено низку порушень, в тому числі такі, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей, видано відповідні приписи. Управління Держпраці звернулося з позовами до Рівненського окружного адміністративного суду про застосування заходів реагування під час державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, зокрема шляхом заборони експлуатації 91 небезпечного ліфта. Суд позови Управління задовольнив.

У 2017 році наглядовці позапланово перевірили виконання житлово-комунальними підприємствами приписів щодо усунення порушень. Інспектори встановили, що частина ліфтів, які створювали загрозу життю, передана на баланс ОСББ (новим власникам) без перереєстрації і, відповідно, повідомлення про усунення порушень.

Натомість, законодавство визначає, що відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб’єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Рішення Рівненського окружного адміністративного суду про відновлення експлуатації ліфтів відсутнє. Відтак, Управління Держпраці в межах компетенції звернулося до прокуратури  Рівненської області.

За інформацією прокуратури, встановлено факт невиконання постанов Рівненського окружного адміністративного суду щодо заборони експлуатації ліфтів ЖКП «Галицьке», ЖКП «Сонячне», ЖКП «Західне», ЖКП «Перспективне». Зареєстровано чотири кримінальні провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.382 КК України, повідомляють в управлінні держпраці області.