Єдине в Україні підприємство, яке виробляє геотекстиль, сертифікований утеплювач відповідно до стандартів НАТО для військового одягу, синтепон, а також інші неткані матеріали для виробничих потреб, діє у Рівному. Вже впродовж багатьох років Рівненська фабрика нетканих матеріалів займає лідируючі позиції у цій галузі. Нині на пiдприємствi встановлено обладнання провiдних фiрм Нiмеччини, Італiї і Голландiї, а технологiя виробництва дозволяє використовувати натуральнi та хiмiчнi волокна, вiдходи, вторинну сировину текстильних виробництв. Тим часом продукція компанії конкурентна не лише за якістю, але й за ціною.

Як розповів заступник генерального директора ТОВ-компанії “Пульсар і Ко”, яка є співвласником “нетканки”, депутат міської ради Богдан Гапяк, підприємство, попри не прості часи, випускає продукцію, розвивається, дає робочі місця, сплачує чималі податки та залишається лідером у галузі на теренах України.

– Нині в нас працює майже 500 людей, які отримують конкурентну заробітну плату та є спеціалістами в галузі. Так, лише за минулий рік до бюджетів різних рівнів Рівненська фабрика нетканих матеріалів сплатила більше 30 мільйонів гривень податків, – зазначив Богдан Гапяк.

За його словами, зараз фабрика випускає чимало видів продукції відповідно до сучасних потреб і залишається єдиною в Україні виробничою компанією такого рівня, адже виробляє готовий, так званий, білий продукт.

– Ми випускаємо кілька видів нетканої продукції для різних потреб. Зокрема, неткані  матеріали для меблевої промисловості та наповнювачі для матраців (замінник поролону) у межах 70% від тих, що виготовляються в Україні для цих виробів. Також,  левову частку нашої продукції становлять геотекстильні матеріали, які  застосовується в будівництві та ремонті автомобільних та залізничних доріг, злітних смуг аеропортів, житловому та промисловому будівництві, будівництві гідроспоруд.  До слова, Рівненська фабрика нетканих матеріалів, єдина в Україні, яка цим займається.  І це не все. Напевне, кожен із нас любить споглядати красиві ландшафтні дизайни. Щоправда, не всі знають, що при створенні такої краси використовується геотекстиль, Окрім того, випускаємо утеплювачі для пошиття курток, робочого та  військового одягу тощо. Так, підприємства, які шиють теплий одяг для армії в Україні, використовують наш утеплювач, який сертифікований відповідно до стандартів НАТО. Ще на фабриці виготовляють прикладні матеріали для виготовлення товарів народного споживання, зокрема у взуттєвій промисловості – устілки, – додає Богдан Гапяк.

І це ще не все. Мало хто знає, що саме рівненська фабрика постачає геотекстиль для ремонту та будівництва об’єктів інфаструктури в різних куточках України.

– Так, лише цього року ми постачали геотекстиль для ремонту доріг в Черкаси, трішки у Кривий Рік, а також у Тернопіль на ремонт дамби. Щоправда, ремонт багатьох об’єктів, куди мали постачати матеріали, цьогоріч так і не розпочали. Наприклад, у Рівному наші матеріали мали використовуватися при ремонті вулиціь Макарова та Енергетиків. Схожа ситуація й в інших містах України. Пов’язано це з тендерними процедурами, які відмінялися і проводилися повторно. У результаті роботи не встигали провести цьогоріч. Втім, надіюся, що вже наступного року ці об’єкти ремонтуватимуться. Тим більше,передбачається, що бюджет Рівного буде не гірше, ніж минулоріч, – каже Богдан Гапяк.

Нагадаємо, Рівненська фабрика нетканих матеріалів створювалася ще наприкінці 60-их років. Так, у 1971 році підприємство здали в експлуатацію. Тоді вважалося, що збудована фабрика – експериментальна, перша в радянському союзі. Її завданням було розробляти, відпрацьовувати технології і ділитися досвідом із подібними меншими по потужностях  підприємствами. Після розпаду радянського союзу підприємство зупинилося і не працювало до 1996 році. Саме того року фабрика й стала акціонерним товариством. Акціонери її приватизували та відновили виробництво. З того часу,  підприємство змінило асортимент продукції на 99%, модернізувало технології та розширило виробництво. Так, завдяки  ТОВ-компанії “Пульсар і Ко”, яка продає неткані матеріали,  ПрАТ “Рівненська фабрика нетканих матеріалів” займається лише виробництвом цієї продукції.

Тим часом, за словами Богдана Гапяка, на підприємстві ставлять за мету не лише розвивати виробництво і пропонувати Україні свій продукт європейської якості, але й показувати іншим приклад соціально відповідальної компанії і підтримувати тих, хто цього потребує.

– Ми постійно підтримуємо соціальні ініціативи, надаємо допомогу в межах своїх можливостей, розвиваємо підприємство не лише, як лідера в галузі, але й приділяємо чимало уваги соціальним напрямкам. Так, впродовж багатьох років ми підтримували рівненський баскетбол, долучаємося і до благодійних заходів, адже я, як громадянин і депутат ставлю собі за мету робити все для того, щоб розвивалося виробниче підприємство та приносило користь місту, країні і наповнювало бюджети різних рівнів. Власне, це намагаюся і робити вже впродовж 20 років — який результат кожен може зробити висновок сам, – додав Богдан Гапяк.

на правах реклами