Лепеха, шувар, татар-зілля – традиційна складова зелених свят в Україні. Відтак, напередодні Трійці рівняни купують символічне зілля для прикрашання домівки. За традицією, лепеху кладуть на підлогу напередодні свята та не прибирають впродовж усіх трьох днів. У скільки рівнянам обійдеться святкове зілля та чому саме лепехою встеляли підлогу – читайте далі.

Сьогодні лепеху в Рівному продають скрізь – на ринках, зупинках поблизу багатоповерхівках у різних мікрорайонах міста. Вартість зілля коливається від кількості рослин в пучку та вміння покупців торгуватися.

За пучечок до 10 рослин у Рівному просять близько 15 – 20 гривень. Більший ж 20 – 25  гілочок лепехи обійдеться у 25 – 30 гривень. Якщо ж брати кілька пучків, то продавці обіцяють спустити ціну на 2 – 3 гривні. Хоча під вечір суботи готові віддати ще дешевше, бо ж свято наближається, кажуть, що хочуть швидше продати. І якщо в центрі міста вибір святкових рослин великий і продавці готові торгуватися, аби продати свій товар, на окраїнах ціну не спускають.