У Рівненському обласному управлінні охорони здоров’я відбулася процедура відкриття тендерних пропозицій на закупівлю комп’ютерного обладнання для введення в дію електронного реєстру пацієнтів. Запровадження цього реєстру є частиною проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що наразі реалізовується на Рівненщині.

Зокрема проектом передбачається, що до єдиного реєстру пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання будуть підключені сімейні лікарі, лікарі-кардіологи та лікарі серцево-судинних центрів області, а реєстр об’єднає дані про пацієнтів в єдину базу даних.

В цілому проектом Світового банку, окрім іншого, планується створити єдиний реєстр пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання. Відповідно до цього в минулому році одна з кращих ІТ-компаній в Україні, ТОВ «Елекс», розробила програмне забезпечення, а зараз ми закуповуємо обладнання для впровадження реєстру. Наразі ми плануємо закупити більше 300 ноутбуків та принтерів для сімейних лікарів, лікарів-кардіологів та лікарів серцево-судинних центрів а також серверне та мережеве обладнання. Це обладнання буде підключене до центру обробки даних. Таким чином вперше в області буде створена єдина система обліку пацієнтів хворих на хвороби систем кровообігу.

Так, на тендер по закупівлі комп’ютерного обладнання свої пропозиції подали дві київські компанії: ТОВ фірма «Валтек» з ціновою пропозицією 378,47 тис. доларів США та ТОВ «СІ-ЕЛ» з 373,79 тис. доларів США. Відповідно після оцінки відповідності поданих пропозицій кваліфікаційним вимогам обласне управління охорони здоров’я оголосить переможця торгів.

Згідно правил Світового банку окрім цінової складової при аналізі тендерних пропозицій оцінюється й кваліфікаційна відповідність оголошеним вимогам. На це нам дається близько місяця часу. Лише після проведення повної оцінки ми зможемо говорити про те, хто переміг в даному тендері.