Як у Рівному надати безпритульним котам вільні права та які саме – тепер вирішуватимуть депутати міськради. Наразі на сайті установи опубліковано проект рішення “Про заходи захисту безпритульних котів від жорстокого поводження у Рівному”.

Ним пропонується надати низку “прав” безпритульним тваринам. Зокрема:

1. Заборонити вилов безпритульних котів на території міста Рівного за винятком:

– необхідності вжиття заходів регулювання чисельності безпритульних котів способом стерилізації, здійснення вакцинації та/або з метою прилаштування їх до нових власників із залученням представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження;

– обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей, з метою карантинування для підтвердження чи спростування антропозооносних захворювань. Письмове підтвердження чи спростування наявності в тварини антропозооносних захворювань надає ветеринарний лікар. Спричинення твариною загрози здоров’ю людей підтверджується чи спростовується відповідною письмовою медичною довідкою встановленої форми.

2. Суб’єктам господарювання всіх форми власності, в тому числі, які здійснюють функції з утримання, управління житловим фондом, в місті Рівному:

– не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації, надаючи їм доступ до комірних та підвальних приміщень;

– забезпечити дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів, що може загрожувати їм загибеллю;

– у випадках отримання звернень фізичних або юридичних осіб щодо наявності обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей, причиною яких зазначено наявність безпритульних котів у нежитлових приміщеннях, спрямовувати копію такого звернення до громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, з метою безпосереднього вирішення питань на місцях виникнення зазначених вище обставин спільно з представниками цих організацій та профільного підприємства (переміщення безпритульних котів у притулок на іншу соціально та санітарно прийнятну територію у разі такої необхідності, прилаштування до нових власників).

3. Регулювання чисельності безпритульних котів у місті Рівному здійснювати способом стерилізації з обов’язковою вакцинацією та візуальною ідентифікацією в межах коштів передбачених Програмою регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Рівному на 2017-2021 роки та Міської цільової програми «Громадський бюджет у місті Рівному на 2016-2020 роки”.

Нагадаємо, минулоріч на сайті міськради була опублікована петиція, авторка якої просила визнати вуличних котів частиною екосистеми Рівного, дозволити їм вільно жити в підвалах, на горищах, в інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів. Таку ініціативу підтримали 300 рівнян. Тепер чиновники зобов’язанні винести питання на розгляд сесії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Топ-найцікавіші петиції: коти-громадянини, трамвай у Рівному і кришнаіти “до побачення”