Новий конфлікт навколо храму назріває у селі Птича Дубенського району, що на Рівненщині.

Як повідомляють у Рівненській єпархії УК ПЦ КП, спецслужби Російської Федерації будуть намагатися створювати провокації і дестабілізувати ситуацію в Україні на базі штучних міжконфесійних конфліктів. Про це нещодавно на брифінгу в Києві заявив заступник голови Служби Безпеки України Віктор Кононенко.

Він зазначив, що СБУ фіксує активізацію спецслужб РФ з метою дестабілізації ситуації всередині України і її дискредитації перед світовою спільнотою.

– Новим пріоритетом на тлі інспірованих штучних міжнаціональних конфліктів є створення штучних міжконфесійних конфліктів в Україні, – сказав Віктор Кононенко.

Заступник голови СБУ підкреслив, що російські спецслужби вважають розпалювання протистояння в українському православ’ї найбільш ефективним. «Саме на провокуванні загострення в даному напрямку будуть спрямовані основні зусилля супротивника найближчим часом”, – додав він.

Віктор Кононенко зазначив, що для здійснення цих цілей РФ планує використовувати «наявний у них арсенал підконтрольних церковних і навколоцерковних організацій». За його словами, СБУ вже фіксує переговори в даному контексті і передачу коштів для виконання певних замовлень.

А також уточнив, що мова йде про організації, пов’язані з Московським патріархатом Української Православної Церкви.

За словами Віктора Кононенка, грунтом для конфліктів і провокацій можуть бути факти штучного захоплення храмів, створення інших конфліктних ситуацій, щоб розділити громадян України на прихильників Київського і Московського патріархатів.

Прикладом цьому є останні події у Птичі, де Московський патріархат намагається знову розгорнути міжконфесійний конфлікт. Незважаючи навіть на дні суворого Посту, їм дуже кортить, щоби в Західній Україні відбувався неспокій, щоби знову проливалася кров та була «потрібна картинка» для проросійських ЗМІ.

Навіть офіційний сайт Рівненської єпархії УПЦ МП подає ці події ЯК ТЕРОРИСТИЧНИЙ АКТ!

У п’яти реченнях вмістилися такі бажані для агресора слова: «Віруючих УПЦ під ПРИЦІЛОМ змусили покинути храм»; «виштовхали представників громади УПЦ з храму, ПОГРОЖУЮЧИ ЗБРОЄЮ». І що саме головне: «Парафіяни (яких насправді залишилось не більше 3%) називають подію не інакше, як ТЕРОРИСТИЧНИЙ АКТ», при цьому наголошується, що всі ці події відбувалися з допомогою бійці «Айдара» і «Азова». Тих, які одні з перших пішли захищати Україну від агресора, тепер роблять терористами!