Рівняни можуть взяти участь у паломництвах, які організовує центр «Воскресіння».

Як повідомляють в прес-службі Рівненської єпархії, з 8 до 20 липня відбудеться паломництво до святинь Греції, зокрема до Корфу, Метеори, Панагія Ксенія, Салоніки з відвідуванням АФОНУ для чоловіків і КРУЇЗОМ НАВКОЛО АФОНУ для жінок. Також під час паломницького туру буде можливість відвідати Рильський монастир в Болгарії та відпочити на Егейському морі.

ГРЕЦІЯ – древня православна країна, яка славиться великою кількістю монастирів і храмів, котрі розповідають кожному, хто хоч раз побував тут про славетну історію Древньої Елади. 98 % населення країни є православними християнами. Елладська Православна Церква – одна з найвпливовіших у православному світі, а Греція – єдина країна, в якій Православ’я закріплене в Конституції як державна релігія. Церква в грецькому суспільстві відіграє важливу роль, а віра є невід’ємною частиною культури.

Хрещення в цій країні вважається обов’язковим. Шлюб не визнається державою, якщо він немає церковного благословення. Релігійні свята зведені до рангу державних. А день народження для грека – подія менш важлива, ніж день небесного покровителя. Професійні свята відзначаються в день пам’яті святих покровителів професій.

Без перебільшення можна сказати, що Греція переповнена, наче перлами, святими місцями. Кожен її куточок освячений подвигами великих подвижників, окроплений кров’ю святих мучеників та сповідників як древніх святих вселенського масштабу, починаючи від святих апостолів Петра і Павла, Андрія Первозванного, великомученика Димитрія Солунського і великомучениці Варвари, святителя Спиридона Триміфунтського, преподобних отців афонських, преподобних Афанасія та Іоасафа Метеорських, преподобного Діонісія Олімпійського, так і сучасних подвижників благочестя християнського, таких як преподобні Паїсій Святогорець та Арсеній Кападокійський і багатьох інших святих угодників Божих.

Окремо серед святих місць Греції слід згадати про СВЯТУ ГОРУ АФОН. Великевраження справляють афонські святині на кожного, хто прибуває на Святу гору, здається, що саме тут Небо розмовляє із землею. Для православних усього світу гора Афон – одне з головних святих місць, земний уділ Божої Матері. Сотні паломників прибувають щодня до цього райського куточку, щоб насититись тією невимовною благодаттю Божою і прикластися до великої кількості святинь, що знаходяться в кожному з 20 монастирів Святої Гори.

Афонський півострів є благословенною землею, оскільки його стежками ступали колись ноги Пресвятої Богородиці. Її благословення досі відчувається і невідступно перебуває на Святій Горі.

Програма паломницького туру:

1 день. 8 липня. Неділя

18.00 зустріч групи біля Свято-Покровського собору м. Рівне. Молебень в соборі. Переїзд Рівне – Болгарія.

2 день. 9 липня. Понеділок

Відвідування РИЛЬСЬКОГО МОНАСТИРЯ в Болгарії.

Рильський монастир — найбільший ставропігійний чоловічий монастир Болгарської Православної Церкви. Монастир у Кюстендильській області Болгарії, на північному заході гірського масиву Рила. Заснований в десятому столітті святим Іоаном Рильським у верхів’ях річки Рильська (ліва притока річки Струма) на висоті 1147 м над рівнем моря. Рильський монастир є однією з найважливіших культурних пам’яток Болгарії. У 1983 році був включений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Поселення та ночівля в готелі неподалік монастиря.

3 день. 10 липня. Вівторок

Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до Греції. Розміщення в готелі Great Alexander Hotel (3*). Вечеря. Ночівля.

Готель Great Alexander розташований в селищі Плака-Литохоро, в 300 метрах від пляжу Егейського моря. У номерах готелю є туалет, душ, кондиціонер, міні-холодильник та супутникове телебачення. З балкона номера відкривається вид на сад, Егейське море або знамениту гору Олімп. Гості готелю також можуть відпочивати біля басейну та використовувати безкоштовно шезлонги.

4 день. 11 липня. Середа

Для жінок: Сніданок. Відпочинок на березі Егейського моря. Вечеря. Ночівля в  Great Alexander Hotel.

Для чоловіків: ПОЇЗДКА ДО СВЯТОЇ ГОРИ АФОН (додаткова оплата).

Свята Гoрa Афoн – це найбільший у світі осередок православного чернецтва, шанований як земний Уділ Богородиці. На території унікальної чернечої республіки, населення якої представлене виключно чоловіками, розташовані 20 монастирів і 12 скитів. Майже двотисячолітня історія християнства на Афоні увібрала в себе багато великих імен і подій. У I столітті, через кілька років після Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа, явлення Божої любові визначило долю і майбутню історію Афонського півострова: його відвідала Сама Пресвята Богородиця.

Тут, починаючи з IV століття, не припиняється чернече життя і молитва. Скільки святинь зосереджено на цьому чудовому півострові! Скільки у кожному монастирі, у кожному скиту чудотворних ікон і мощей православних святих угодників Божих! Безумовно, щоб усвідомити духовну велич Афону, обов’язково слід тут побувати, відчути на власному досвіді ті трепетні переживання та побачити сучасний побут ченців-святогорців, благочестиве життя яких кардинально відрізняється від життя теперішнього секуляризованого розбещеного світу.

5 день. 12 липня. Четвер

Для жінок: Сніданок. Відпочинок на березі Егейського моря. Вечеря. Ночівля Great Alexander Hotel

Для чоловіків: СВЯТА ГОРА АФОН.

6 день. 13 липня. П’ятниця

Для жінок: Сніданок. КРУЇЗ УЗДОВЖ АФОНУ, під час якого буде можливість побачити монастирі Афону з моря на відстані 500 метрів (додаткова оплата). Вечеря. Ночівля в Great Alexander Hotel

Для чоловіків: Повернення з Афону (в обідню пору). Вечеря. Ночівля в Great Alexander Hotel

7 день. 14 липня. Субота

Сніданок. Паломництво в МЕТЕОРИ. Відвідування двох діючих наскельних монастирів та іконописної майстерні.

Наскельні монастирі Метеори входять до списку 20 найвизначніших місць світу. Цей чернечий центр було утворено близько X ст. і з тих пір історія його не переривалася.

Неординарність Метеор полягає в поєднанні феноменального природного ландшафту з творінням людських рук. Грандіозні скелі, що височіють на рівній поверхні у Фессалійській долині, сягають висоти 400 метрів, що само по собі є дуже рідкісним явищем у природі. Ці дивні, ніби повислі в повітрі скульптури, отримали назву Метеори (від грецького “метеорос” – ті, що висять в повітрі). Метеори належать до найбільш відвідуваних місць паломництва для християн.

Вечеря. Ночівля в Great Alexander Hotel

8 день. 15 липня. Неділя

Сніданок. Паломництво до ПОЯСУ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (МОНАСТИР ПАНАГІЯ КСЕНІА)

Вранці ми відправимося в східну частину Греції, в одне з найвідоміших і улюблених паломницьких місць – в монастир Панагія Ксеніа. Тут зберігається чудотворний образ Пресвятої Богородиці і сім ковчегів із святими мощами угодників Божих. Але головною святинею обителі Панагія Ксенія, поряд з чудотворним однойменним образом Богородиці, є Пояс Пресвятої Владичиці – дар Афонського Ватопедського монастиря. Він зберігається в срібному ковчезі, на якому викарбувана дата – 1522 рік. Паломники можуть спокійно, без суєти, не поспішаючи, прикластися до великої святині та помолитися перед нею.

Вечеря. Ночівля в Great Alexander Hotel

9 день. 16 Липня. Понеділок

Сніданок. Паломництво на острів КОРФУ (КЕРКІРА)

Однією з найбільших святинь цього острова є нетлінні мощі святителя Спиридона Триміфунтського, які зберігаються в храмі на його честь. Тіло святого Спиридона має постійну температуру: 36,6 градусів. У нього росте волосся і нігті. У Православному світі він шанується як «святий, що ходить» – оксамитові черевички, одягнені на його ступні, зношуються, і кілька разів на рік їх замінюють новими. Зношені черевички розрізають на частини і як велику святиню передають віруючим.

Священнослужителі храму розповідають, що бували випадки, коли ключ просто не може відкрити замок на раці. І тоді священики знають – святого тут просто немає, він ходить по острову. Неодноразово науковці з усього світу досліджувала його нетлінні мощі, однак біофізики та біохіміки завжди лише розводили руками. Немає іншого пояснення, окрім чуда, яке може на власні очі побачити кожний паломник.

Також під час паломництва будуть відвідані інші святині острова, зокрема храм з Чудотворною іконою Богородиці Влахернської.

Вечеря. Ночівля в Great Alexander Hotel

10 день. 17липня. Вівторок

Сніданок. Паломництво в САЛОНІКИ.

Салоніки – друге за величиною місто Греції. Воно по праву вважається одним з найкрасивіших міст країни. Під час паломництва до Салонік ми відвідаємо храм святого великомученика Димитрія Солунського, небесного покровителя міста Салоніки. В храмі знаходиться рака з його нетліними мощами, а також мощі св. Анастасії і св. Григорія, митрополита Іраклії. Під вівтарем збереглася крипта, куди був ув’язнений св. Димитрій і де він прийняв мученицьку смерть. Теж буде відвідано храм святої Софії, де зберігаютьсямощі св. Василія, митрополита Фессалонійського та кафедральний собор св. Григорія Палами, де зберігаються його нетлінні мощі.

Також в цей день буде відвідано монастир Іоана Богослова в Суроті, де похований один з найбільш шанованих грецьких святих і духовних світил народу XX століття преподобний Паїсій Святогорець.

Вечеря. Ночівля в Great Alexander Hotel

11 день. 18 липня. Середа

Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд на територію Болгарії. Поселення та ночівля в готелі в м. Велико-Тирново.

12 день. 19 липня. Четвер

Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до України через Румунію.

13 день. 20 липня. П’ятниця

Повернення до Рівного.

Пожертва: 490 Євро

У вартість туру входить:

üпроїзд комфортабельним автобусом компанії «Імперіал Голд» (Рівне – Болгарія – Греція – Болгарія – Рівне);

–    всі трансфери по програмі;

–    послуги дипломованого гіда;

–    проживання в готелях;

–    харчування (сніданки та вечері в Греції; сніданки в Болгарії);

–   медичне страхування;

У вартість туру не входить:

–    вхідні квитки (15 Євро – квиток на паром Ігумениця-о. Корфу-Ігумениця; відвідування двох монастирів Метеори – 6 Євро);

–    круїз для жінок уздовж Афону (орієнтовно 22 Євро)

–    поїздка чоловіків до Святої Гори Афон (ціна залежить від кількості чоловіків у групі);

–    особисті витрати.

Набір групи до 18 червня 2018 року

Місця в автобусі розподіляються згідно дати отримання коштів у повній вартості подорожі

Запис та довідки за телефонами:

+38 (097) 481-89-20 протоієрей Миколай Капітула;

+38 (097) 639-71-36, (066) 879-61-35 протоієрей Василій Рудніцький