Співробітники Служби безпеки України блокували у Рівненській області контрабандне вивезення предметів старовини за межі нашої держави.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Львівської області намагався незаконно переправити залізничним транспортом до однієї з європейських країн 375 старовинних монет періоду XV-XX ст.

Під час огляду на митному посту «Мостиська» правоохоронці виявили у зловмисника старожитності, які він приховував, зокрема серед особистих речей.

Також на пункті пропуску «Шегині-Медика» співробітники СБУ затримали жителя Рівненщини на спробі контрабандного переміщення через кордон понад шістдесяти старовинних монет та банкнот XIV-XVIII ст.

Вилучені предмети направлено на експертизу. У межах відкритих кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Операція із викриття зловмисників проводилась спільно з прикордонниками та працівниками митниці ДФС України під процесуальним керівництвом прокуратури.