Їх не люблять, їх соромляться, їх хочуть позбутися. Але вони час від часу повертаються. Мова йде про зайві кілограми, які так набридли багатьом дівчитам. Після зими їх особливо помітно. Тому представниці прекрасної статі в теплу пору інколи побоюються ставати на ваги, аби не привести себе в шок. Щоправда, такі проблеми не знайомі тим дівчатам, які просто мріють набрати декілька кілограмів, аби “ребра на них перестали рахувати”. Журналіст “КРАПКИ” вирішила дізнатися у професійного тренера одного з фітнес-клубів Рівного Миколи Боровця, не лише як легко схуднути, а й набрати декілька кіло.

– З приходом теплої погоди у багатьох дівчат “ідея-фікс” – схуднути до літа. Чи можливо взагалі це зробити?

– Схуднути – можливо. Але це все залежить від того, скільки кілограм вам потрібно «скинути». Наприклад, якщо ви хочете втратити від одного до шести кілограмів, то вам вдасться досягти бажаного результату. Якщо ж вам потрібно скинути сорок кілограмів, то за такий короткий час – це неможливо.

– А, як саме можна, скажімо, за місяць-два позбутися кількох зайвих кілограм?

– Для цього найперше, що потрібно – це переглянути свій раціон. Також варто збільшити рівень своєї фізичної активності. Це все для того, аби кількість витрачених калорій організмом трохи перебільшували кількість отриманих з їжі.

– Чи ефективні дієти при схудненні?

– Загалом дієти – це певне жорстке обмеження у тих чи інших продуктах, важливих елементах для організму. Тому дієт можна дотримуватися лише невеликий проміжок часу. За їх допомогою ви можете скинути декілька кілограмів. Але після припинення дієти ви легко повернете «втрачене». І можливо, навіть, з бонусами у вигляді ще кількох зайвих кілограмів. Нормальне схуднення без шкоди для організму – це від 2 до 3 кілограм в місяць. Щоб ефективно схуднути – вам потрібне збалансоване харчування.

– Чи обов’язково відвідувати спортивний зал, щоб схуднути?

– Зал – це один з найкращих варіантів, щоб схуднути. За допомогою занять ви збільшуєте свою фізичну активність і так скидаєте небажані кілограми. До речі, підвищити свою рухову активність ви можете якимось іншим способом. Наприклад, спортивними іграми, плаванням чи їздою на велосипеді. Ще один плюси занять в залі – це не просто схуднення. А й те, що ваше тіло буде більш підтягнутим і пропорційно розвинутим.

– Чи варто не їсти після 18 години, щоб схуднути?

– Через те, що ви не будете їсти після 18 години, кількість ваших прийомів їжі зменшується. Відповідно, ви потрапляєте в дефіцит калорійності. Простіше кажучи – це і потрібно для схуднення. Але, коли ви повернетеся до звичайного харчування, ви знову наберете втрачені від «недоїдання» кілограми. Загалом, цього правила дуже важко дотримуватися довгий проміжок часу, бо це може принести шкоду вашому здоров’ю.

– Ви багато радили, як позбутися зайвих сантиметрів. Але є й дівчата, яким навпаки не вистачає кількох кілограм. Чи можна набрати вагу жінкам, які надто худі?

– Для того, щоб набрати вагу потрібно з’їдати більше калорій, ніж ви втрачаєте. Також у цьому вам допоможуть заняття у залі, адже краще набирати не жирок, а калорії в правильних місцях. А точніше – м’язеву масу. Так ви будете виглядати набагато краще, аніж у тому випадку, якщо наберете жир.

– Чи можливо набрати вагу, якщо їсти багато солодкого та борошняних виробів?

– Такі продукти мають велику калорійність. Вони зменшують відчуття голоду лише на короткий проміжок часу. Втім через трохи ви знову зголоднієте, і змушені будете їсти. Це додасть вам калорій. Такий варіант вам може допомогти набрати м’язи, бо ж у вас буде більше енергії на тренування у залі. Але солодке у цьому випадку має бути лише додатком до правильного раціону зі збалансованою кількістю білків, жирів і вуглеводів. Якщо ви тренуватися не будете, а їстимете лише борошняні вироби і солодке – то наберете лише жирок.

–  Цікаво порівняти: кому легше схуднути – дівчатам чи хлопцям?

– Все залежить від особливостей організму, а не від статті. Чоловікам легше втрачати вагу. Це все через деяку різницю у гормонах. Окрім того, організм жінки завжди прагне запасати «калорії» на випадок вагітності, щоб згодом дитинка добре розвивалася. Тобто, тут все пов’язано. А взагалі, щоб не було проблем у майбутньому із скиданням кілограм чи навпаки недостатньою вагою – я раджу слідкувати за своїм харчуванням та займатися спортом.

Анастасія ШИШКА