З початку року власники нерухомості міста перерахували до місцевого бюджету 8475,6 тисяч гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 77 відсотків або на 3675,1 тисяч гривень більше надходжень за цей період  минулого року.

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно є юридичні особи, які спрямували 8089,5 тисяч гривень, а фізичні особи поповнили бюджет на 383,6 тисячі.

Слід нагадати, що відповідно до норм ст. 266 Податкового кодексу України податкове/податкові повідомлення – рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Доволі часто трапляються випадки, коли платники не сплачують своєчасно податок через те, що податкові повідомлення – рішення скеровуються на попередню адресу реєстрації фізичних осіб, яка надана ними під час отримання облікової картки платника податків.

Тож, як зазначає заступник начальника податкової інспекції Валентин Герман, громадяни-власники нерухомості ще до отримання повідомлення-рішення можуть звернутися до фіскальної служби за місцем реєстрації майна для проведення звірки.