З архієрейської літургії розпочались поминальні богослужіння по вшануванню пам’яті героїв Берестецької битви на Рівненщині.

Так, щороку, у дев’яту п’ятницю після Пасхи, в Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах розпочинаються трьох денні поминальні богослужіння по вшануванню пам’яті козаків та селян, які загинули на полі битви під Берестечком.

Цьогоріч, богослужіння по відзначенню 367-ї річниці Берестецької битви розпочалися із архієрейської літургії, яку 8 червня у Свято-Георгіївському соборі очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

За богослужінням владиці співслужив намісник монастиря ігумен Софроній (Бордюк), а також духовенство Рівненської та Івано-Франківської єпархій.

За архієрейським були піднесені молитви за убитих козаків і селянів – героїв битви під Берестечком, а також за новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України.

Під час літургії архієпископ Іларіон звершив дияконську хіротонію над іподияконом Назарієм Ніколайчуком.

По завершенні літургії владика Іларіон звернувся до духовенства та вірян з повчальним словом: те, що на Козацькі Могили завжди йдуть люди, є свідченням тому, що українці не забули того славного подвигу, вшановують полеглих козаків і моляться за спокій їхніх душ. Бо, не пам’ятаючи й не шануючи свого минулого, сьогодні неможливо повноцінно та свідомо жити духовним життям. Тому, для кожного православного українця Козацькі Могили повинні бути символом відродження нашої духовності і Батьківщини – відзначив владика.

Потім на паперті перед Свято-Георгіївським собором, поряд з козацькою усипальницею було відслужено заупокійну літію за загиблими героями битви під Берестечком та новітніми героями, загиблими за незалежність України.

Нагадаємо, що 9 червня о 9 годині у Свято-Георгіївському храмі розпочалася Божественна літургія, а в 12 годині панахида на козацькому цвинтарі в урочищі Монастирщина в с. Острів.

А 10 червня о 9 годині у Свято-Георгіївському монастирі буде відслуженна Божественна літургія та панахида, які очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.