Проект Міжнародної організації праці  (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» презентували в Рівному. Реалізується він у рамках Данської програми сусідства (DANEP) до 2021 року та Данської програми підтримки для України.

Спрямований проект на комплексне вирішення проблем зайнятості на національному та регіональному рівнях.

З усіх областей України для впровадження пілотного проекту було обрано чотири області, серед яких і Рівненська. Вже в липні розпочнуться перші кроки з його реалізації.

Серед цілей проекту – вдосконалення механізмів управління ринку праці, забезпечення відповідності кваліфікації працівника попиту, а також зміцнення соціального діалогу. Зокрема, на Рівненщині планують впровадити оновлені навчальні програми та послуги, більше тисячі людей охопити навчанням з підприємництва та ведення колективних переговорів.

Під час засідання його учасники, а це координатори Проекту, представники департаментів та управлінь ОДА, навчальних закладів, служби зайнятості, профспілок та громадськості, обговорили механізм впровадження проекту.

Координатори МОП  озвучили критерії вибору регіону для реалізації  проекту. Зокрема, Рівненська ОДА впродовж місяця має запропонувати на вибір декілька адміністративних одиниць, де, власне, і буде впроваджуватись проект – місто, райцентр чи ОТГ. Серед умов проекту: на території має бути центр зайнятості, профтехучилище та декілька підприємств, потенційних для працевлаштування.