Інноваційні технології, застосування мікро- та біодобрив, адаптація до змін клімату. Ці та інші питання обговорювали на Рівненщині під час цьогорічного Дня поля.

Традиційно захід відбувся на базі Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України.

Для керівників та агрономів сільгосппідприємств, фермерів, представників обласних служб АПК та структурних підрозділів РДА демонстрували сучасні технології вирощування сої, озимих та ярих зернових культур, озимого ріпаку, а також біоенергетичних та нішевих культур.

– В сучасних високоінтенсивних технологіях важливе значення має оптимізація мінерального живлення рослин. Тому велика увага під час Дня поля – 2018 приділялася застосуванню мікродобрив та біологічних речовин для сільськогосподарських культур, – розповіла директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько.

В цьому напрямку свої новітні розробки демонстрували ТОВ «Українські гумати», ТОВ «Укравіт Агро», ТОВ «Захід Агрохім» та ТОВ «Долина-Центр».

Як розповіли представники ТОВ «Укравіт Агро», їхня інноваційна продукція на посівах озимого ріпаку та озимої пшениці забезпечила формування високопродуктивних рослин з очікуваною врожайністю високоякісного зерна відповідно 3,5т/га та понад 8т/га.

Також на Дні поля були представлені високопродуктивні гібриди озимого та ярого ріпаку компаній «НПЦ-Україна» та «Євраліс-семенс» з потенційною продуктивністю насіння понад 3,5 т/га.