Відповідно до норм Податкового кодексу України фізичні особи, які мають у власності квартири, будинки, об’єкти нежитлової нерухомості, земельні ділянки, транспортні засоби на Рівненщині є платниками податку за таке майно.

Як роз’яснила начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Рівному Наталія Фесовець, нарахування відповідних податків здійснюють органи фіскальної служби та надсилають громадянам податкові повідомлення-рішення із зазначеною сумою податку та реквізитами для сплати. Нараховану суму податку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.

Якщо громадяни виявлять розбіжності між даними, зазначеними в повідомленні – рішенні та даними, зазначеними в документах на право власності на об’єкт, що підлягає оподаткуванню, вони можуть звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації та провести звірку. Для цього необхідно пред’явити оригінали документів, які підтверджують його право власності на відповідний об’єкт. Якщо розбіжності підтвердять, то буде проведено перерахунок суми податку і надіслано нове повідомлення – рішення. Звірку можна провести протягом 60 днів з дня отримання повідомлення – рішення.

Якщо ж у громадянина відбулись зміни в реєстраційних даних, зокрема  місця проживання, то йому необхідно протягом місяця проінформувати про це орган фіскальної служби, надавши до ДПІ за місцем реєстрації заяву за формою № 5ДР. Адже лише завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків та зможуть своєчасно виконати свій обов’язок з їх сплати.

Податківці нагадують, що за несвоєчасну сплату податків фізичній особі нараховується штраф у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.