На Рівненщині виявили порушення під час публічної закупівлі для дітей продуктів харчування на суму понад 1 мільйон гривень.

Так, позицію Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненський апеляційний господарський суд повністю підтримав та залишив без змін рішення господарського суду Рівненської області, яким задоволено позов прокурора про визнання недійсним договору на поставку для комунального закладу «Великомежиріцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» продуктів харчування на суму 760 тис гривень.

У ході моніторингу та опрацювання у відкритих джерелах матеріалів публічної закупівлі встановлено, а у суді прокурорами доведено, що зазначений договір укладено між навчальним закладом та приватним підприємцем без визначення його предмету, що є порушенням вимог Цивільного, Господарського кодексів та Закону України «Про публічні закупівлі».

Також аналогічні порушення виявлено прокурорами при укладанні у червні 2018 року договору купівлі-продажу продуктів харчування між комунальним закладом «Дитячий заклад санаторного типу «Сигнал» Рівненської районної ради та приватним підприємством.

З метою попередження незаконного витрачання бюджетних коштів на суму 325 тис грн Рівненська місцева прокуратура пред’явила відповідний позов, вимоги якого під час судового розгляду справи відповідачі визнали законними та добровільно розірвали оспорюваний договір, у зв’язку з чим провадження у цій справі судом закрито.