Чому важливе утворення Єдиної Помісної Православної Церкви, як відбувається процедура надання Томосу про автокефалію, чия кандидатура висуватиметься на предстоятеля Помісної Православної Церкви в Україні? Відповіді на ці та інші запитання дав під час зустрічі зі студентами та викладачами архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Так, на запитання чи буде владика Іларіон висувати свою кандидатуру на Предстоятеля Української Православної Церкви, архієрей відповів, що УПЦ Київського Патріархату висуватиме єдиного кандидата – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

– Саме Патріарх Філарет, незважаючи на різні переслідування і наклепи, щоденно підносив свої молитви за утворення Єдиної Української Помісної Правосланої Церкви. Саме завдяки його твердій і непохитній вірі в Україні зараз Утворюється Єдина Православна Церква. І саме Святійший Патріарх Філарет має її очолити, оскільки все своє життя присвятив її утворенню, – зазначив архіпастир.

Також владика Іларіон відзначив, що найближчим часом у Києві відбудеться Об’єднавчий собор, метою якого буде утворення Єдиної Української Православної Церкви. І саме на цьому соборі буде вибраний Предстоятель Церкви, якому буде вручений Томос.

Окрім того,  були питання, які не стосувались церкви. Наприклад, архіпастир розповів, що колись хотів бути лікарем.

– З самого дитинства хотів бути священиком, але вже у старшому віці це переросло, і я мав бажання стати лікарем. Тільки на першому курсі медичного ліцею, я захотів знову стати священиком, – розповів владика.

Не менш цікаве питання звучало так: А як ви ставитесь до посту? На що архієпископ Іларіон дав пораду, що «в піст головне не їсти один одного».