Чотири місяці тому в селі Горбаків Гощанському районі Рівненщини, розпочали будувати нову амбулаторію. Вже навесні медзаклад планують здати в експлуатацію.

Так на зміну старого ФАПу у рамках президентського проекту «Доступна медицина» тут завершують зводити новеньку амбулаторію.

Завідувачка Горбаківської амбулаторії ЗПСМ Марія Мельник розповідає, що новий медзаклад для району вкрай необхідний і місцеві жителі з нетерпінням чекають на його відкриття.

Вона розповіла, що в закладі працюватиме два лікарі, медсестра, чотири фельдшери та три молодші працівники. Тут буде сучасне обладнання, Інтернет, засоби телемедицини та новий медичний автомобіль. Також діятиме процедурна, фізкабінет, кімната для зберігання медикаментів, інструментів, перев’язувальних матеріалів та вакцини.

Важливо, що в амбулаторії будується службова квартира для лікаря.

Окрім жителів Горбакова, первинну медичну допомогу тут зможуть отримати 4 тисячі мешканців Гощанщини, які проживають у навколишніх селах.

Нагадаємо, державою визначено чітку мету – якісна первинна медицина у сільській місцевості. Відтак, на Рівненщині з’явиться 34 таких амбулаторії. Зараз область у трійці лідерів за темпами будівництва медзакладів.