У роботі із дітьми найважливіше – це любов, розуміння та сила духу, переконана старший інспектор сектору превенції Корецького відділення поліції Рівненщини Ірина Лукащук. Поліцейська лише два роки працює з неповнолітніми. Втім, цього часу виявилося достатньо, аби проявити себе професійним і відповідальним працівником. Лейтенант поліції ініціювала та провела сотні заходів, реалізувала численні ідеї та проекти щодо захисту прав дітей, профілактики правопорушень, дитячої злочинності та бездоглядності. Про особливості роботи з дітьми – читайте далі.

Під час спілкування з Іриною проймаєшся відчуттям спокою, впевненості та гордості, що саме такі професійні поліцейські працюють із нашими дітьми. Вона вміє, як заспокоїти та підтримати, так і вселити відчуття відповідальності за вчинені дії, аби не схибити та не допустити правопорушення.

– Робота із малюками та підлітками вимагає не лише повної віддачі та високого професіоналізму, а й любові, – розповідає Ірина Лукащук. – Адже вони одразу відчувають нещирість та негатив і тоді достукатися до тендітної дитячої душі дуже важко. Крім того, специфіка ювенальної превенції полягає у тому, що це досить багатогранна лінія роботи, яка включає у себе спілкування як із вихованими порядними дітьми, так і з правопорушниками, які, зазвичай, опинилися у складних життєвих ситуаціях. До кожної дитини потрібен окремий індивідуальний підхід. Потрібно вміти застерегти так, аби тебе почули, а це досить непросто.

Разом зі своїми колегами Ірина систематично проводить у начальних закладах профілактичні лекції та бесіди на теми особистої безпеки та безпеки на дорозі, вчасного виявлення та недопущення булінгу, негативного впливу окремих груп у соціальних мережах, алкоголю, наркотиків та низки інших актуальних і болючих для нашого суспільства тем. За її ініціативи поліцейські Кореччини долучилися до багатьох доброчинних та благодійних заходів, таких як систематична допомога хворим діткам, вихованцям спеціалізованих закладів, дітям із сімей,які потрапили у складні життєві обставини. Також лейтенант поліції створила у відділку дитячий куточок з іграшками малюнками та іншими цікавинками для малюків.

«Щоб ефективно працювати із дітьми та вберегти їх від лиха, нам потрібно постійно розвиватися та йти в ногу з сучасністю, аби знати і розуміти їхні інтереси, тенденції захоплення й вміти дивитися на проблему очима дитини, щоб розумом і досвідом дорослого допомогти її вирішити», – підсумувала поліцейська.