Символічний пасічний димар запалили бджолярі на Рівненщині. Таким чином вони відкрили сезон збирання меду. Відомі бджоловоди, учені, апітерапевти, медовари та виробники обладнання зібралися на «Малий бджолярський круг» у селі Олександрія Рівненського району.

Такий захід на Рівненщині відбувається вдруге. Бджоловоди приїхали з 15 областей, у тому числі з Волинської, Львівської, Тернопільської, Київської, Івано-Франківської, Хмельницької, Житомирської, Харківської та навіть Луганської й Донецької.

Учасники «Малого бджолярського кругу» обговорити методи лікування бджіл, апітерапію, виробництво косметики з меду та власне медоваріння.

Також бджільництво цікаве для Рівненщини й з точки зору туризму. Адже в області реалізується проект «Медове коло». Проект стосується розвитку екологічного туризму і включає в себе туристичний маршрут визначними місцями п’яти районів Рівненщини. А це в свою чергу стимулюватиме зайнятість на селі, наповнення бюджетів та розвиток територій.
В свою чергу Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович розповів про європейський досвід співпраці аграріїв та бджолярів. Так, останні отримують кошти від хліборобів, сільськогосподарські культури на полях яких запилюють бджоли.

Окрім того, відвідувачі мали змогу побувати на ярмарці медової продукції та найсучаснішого обладнання, взяти участь у майстер-класах.

Також на святі презентували реконструйовані інструменти давнього промисла  – бортництва. Саме завдяки їм – «женю» або «лезива» – пасічники мали можливість підніматися на дерево, де був розміщений вулик. Такий експонат представив краєзнавець і митець з Рівненщини Олексій Нагорнюк.

До слова, нещодавно бортництво включили у Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України. Адже рівненське Полісся є чи не єдиним осередком, де збереглося це старовинне ремесло добування меду.

Завершився «Малий бджолярський круг» розведенням багаття та частування кулішем.