Пам`ятники Героям Небесної сотні та Воїнам АТО хочуть встановити у Рівному. Активісти пропонують розмістити їх поруч із будівлею Рівненської ОДА. Підтримують цю пропозицію і рідні загиблих Героїв.

За словами архітектора Дмитра Котлярова, це місце обрано символічно, адже під час Майдану всі боролися проти президентської вертикалі.

– Представниками президента в Рівному є голова ОДА, тому нехай цей пам`ятник нагадує їм про ті події, які відбулися, – зазначив він.

За цю локацію розміщення пам`ятника й рідні Героїв Небесної сотні та воїнів АТО. Пояснюють, що їм не подобається місце, яке запропонувала місцева влада – на вулиці Директорії. Тому просять місцевих депутатів підтримати їх пропозицію.

У свою чергу як розповів ініціатор та координатор проекту, керівник ГО “Простір” Олександр Ковальчук, для того, аби визначити, як виглядатимуть пам’ятні знаки пропонується провести всеукраїнський конкурс ідей.

– Передбачається, що вартість проведення всеукраїнського конкурсу становитиме від 300 до 500 тисяч гривень. Проводитиметься він одночасно для двох пам’ятників – Героям Небесної Сотні та Воїнам АТО. Перший – пропонуємо розмістити поблизу будівлі Рівненської ОДА на майдані Просвіти. Другий – у сквері поруч. Скільки ж коштуватиме саме проектування і будівництво пам`ятника наразі сказати важко. Це стане відомо вже після проведення конкурсу, визначення переможця і прорахунку проекту. Попередньо плануємо, що конкурс відбудеться восени 2019 – на початку 2020 роках. Далі розроблятиметься проект на ескіз переможця і в 2020 році хочемо приступити до спорудження пам’ятних знаків. Варто зазначити, що в групу оргкомітету входять і представники родин загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО. Пропозицію цих локацій для розміщення пам’ятних знаків вони підтримали одногосно, – додав він.

Наразі ж депутати міськради вирішують, як бути з цим питанням. Попередньо під час засідання бюджетної комісії підтримали пропозицію звернутися до управління архітектури міста, аби їх спеціалісти вивчили технічні моменти щодо цього та організаційні по проведенню самого конкурсу.

Наталія Квітка