Відтвopення дoби Київськoї Рyсі пpямо під відкpитим небoм, війcьковий бій та peмесла дaвніх істоpичних чacів – як на Рівненщині влaштували фeстиваль живої істoрії.

13 липня на березі річки Горинь поблизу села Хотин, що на Рівненщині відбувся історико-культурний фестиваль «Погорина».

Фотографії Світлани Кравчук

На фестивалі відтворили добу Київської Русі.Відвідувачам демонстрували одяг і зброю тих часів. Водночас туристи змогли постріляти з лука, кинути списа. Також створені майстер-класи з ковальства та гончарства. Родзинкою фестивалю став бій лицарів «лава на лаву».

Основна ідея фестивалю — розвиток туризму. Зокрема, приваблення людей на городища — місця древніх поселень, а таких на Рівненщині багато, зокрема, поблизу села Хотин, де ми і проводимо «Погорину». Вона також лягає в канву побудови в Рівному човна вікінгів – «Дракара».

 

 

В рамках заходу учасники могли долучитися до створення гончарних, тканих, ковальських та іншихремесел давніх історичних часів. Охочі також побували в образі воїна з мечем та щитом, брали участь в театралізованих екскурсіях та прогулянках довкола території місцевого городища.

 

Наприкінці фестивалю на учасників чекало музичне виконання українського гурту «Бурдони Черна» із Чернівців.

 

 

Історико-культурний фестиваль «Погорина. Урочище Чадорож-2019» активно підтримує Шпанівська ОТГ. Керівник громади Микола Столярчук підкреслив, що туристичні проекти мають пріоритетне значення.