Bpeгулювати вapтість opeнди сільcькогоспoдарськиx пaїв шляxoм запpoвадження відcoтка від мінiмaльної плати за зeмлю пpoпонують нapoдні депyтати. Тaким чинoм нaмагаються пocилити coціальний зaxист ceлян, – пише Закон і бізнес.

Проект «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (10445) про додаткові заходи щодо підвищення соціального захисту власників земельних ділянок та земельних часток сільськогосподарського призначення подано до Верховної Ради.

Як запевняють автори документа, українські селяни потерпають від украй низького розміру орендної плати за землю. Нині він становить приблизно 1613,4 грн. за гектар. Тож, аби підвищити статки українських селян і наблизити їх до європейських, депутати пропонують установити мінімальну вартість оренди паю. Вона сягатиме не менш як 7% від визначеної відповідно до законодавства вартості ділянки.

Якщо зміни наберуть дістануть підтримку в парламенті, реальний дохід селян збільшиться з 1613,4 до 1925 грн. Проте навряд чи це гроші, гідні європейського фермера.