Ще в трьох котельнях Рівного хочуть встановити твердопаливні котли. Мова йде про котельні на вулицях Будівельників,8, Макарова,41 та Князя Володимира,75 б.

Переконувати наскільки це необхідно у Рівне приїхав представник компанії «Kara ES» Віллі Байєн. Він презентував, які котли на біопаливі в Рівному хочуть встановити та озвучив їх основні характеристики. Також апелював тим, що їх обладнання працює в європейських країнах, тому безпечне.

Утім у деяких депутатів це викликало пересторогу. Так, за словами Миколи Бляшина, у Європі є сертифікація виготовлення палива, яке використовується, котлів. У той час, як в Україні такого досвіду немає. Тому важко проконтролювати, яке паливо потрапляє у котел, і, які викиди є на виході. Тобто виключно компанія, яка експлуатує котли вирішує, чим їх палити.

– А в такому випадку ми ризикуємо здоров’ям рівнян. Якщо викиди перевищать норму, то для того щоб перейти на опалення газом потрібен час, бо відбувається певний технологічний процес. Тому депутати можуть стати заручниками ситуації, адже приватна компанія може поставити перед вибором: або палять тим, що є, або весь район може залишитися без опалення. До слова, в сусідній Польщі, яку ставлять у приклад нам, частково відмовляються від використання твердопаливних котлів. Так, у Кракові взагалі в період із вересня по квітень палити твердим паливом взагалі заборонено, бо це небезпечно для здоров`я, – каже Микола Бляшин.

Частина ж міських обранців виступили на захист встановлення таких котлів.

У свою чергу міський голова Рівного Володимир Хомко запропонував прописати у договорі з компанією, яка встановлюватиме котли, можливість їх дострокового відключення у разі перевищення викидів.

Тим часом рішення щодо надання дозволу на встановлення твердопаливних котлів на зазначених трьох котельнях підтримали 21 депутат. У результаті воно не пройшло. Після цього питання перенесли на наступну сесію.

Нагадаємо, через супротив мешканців котельню на вулиці Герцена не перевели на роботу на твердому паливі.