Утеплювати будинки на пільгових умовах у рамках програми “Енергодім” вже з наступного року зможуть мешканці Рівного.

Міська програма “Енергодім-Рівне” – це фактично доповнення до державної програми, спрямованої на пільгове кредитування утеплення будинків. Так, вже з наступного року рівняни зможуть взяти у ній участь.

Програмою передбачається, що 70% вартості утеплення мешканці зможуть отримати за рахунок програми деренергоефективності. 5% коштів планують виділяти з міського бюджету. Більше того, впродовж року з міського бюджету будуть покривати відсотки по кредиту. Тобто якщо зараз умовно банк надає кредит під 18% річних, то 10% відшкодовує обласна влада, а 8% буде компенсувати місто впродовж 12 місяців із моменту отримання кредиту.Такий період обраний для того, щоб мешканці були зацікавлені якомога швидше виконати заплановані роботи.

Окрім того, будуть діяти певні вимоги щодо терміну виконання цих робіт і з боку Фонду енергоефективності. А для тих ОСББ Рівного, які потраплять у число перших 300 об’єднань України, які виявлять бажання брати участь у програмі, з міського бюджету планують відшкодувати додатково ще 5% тіла кредиту за пакетом Б. Тобто, мешканці матимуть можливість отримати відшкодування за пакетом Б — 75% вартості проекту.

Більше того, тим ОСББ, що не увійдуть до числа перших 300, з міського бюджету планують відшкодовувати 20% за пакетом А (заміна вікон, дверей, встановлення ІТП, лічильника тепла з регулятором тощо) і пакетом Б (утеплення горищ, стін, підвалів, заміну труб і тощо). Тобто, мешканці зможуть отримати відшкодування 60% або 70% вартості утеплення.

Як діятиме програма презентують 8 листопада під час Міжнародного Бізнес-Форум «Велике Рівне. Енергоефективність 2019». Початок о 10 годині.