Я починаю нашу зустріч із запізнення. Вона поволі п‘є ранішнє капучіно, зауважуючи, що воно без цукру, як і весь її раціон. Жартує про свій вибір, який тепер у неї виникає щодня: одягнути на свою наголо вибриту голову перуку чи капелюшок. Знайомтесь молода дівчина з Рівного: Тихий Дощ, Olga Rain, або Ольга Баранчук – одна і та ж сама людина. Рівнянка, яка стала відомою у місті завдяки своїм перукарським навичкам і названа кращою серед барбершоперів у цій істинно чоловічій професії. Нещодавно дівчина досить відверто в соцмережах заговорила про свою хворобу. І цим вчинком вразила сотні рівнян. Тепер люди із натхненням читають її мотиваційні пости про життя. У неї рак четвертої стадії, а саме – лімфома Ходжкіна. Попри це, Ольга називає рак хорошим вчителем.

– Якою була Olga Rain раніше?

–  За тиждень до того, як мені поставили діагноз, я на своїй сторінці в соцмережі Instagram опублікувала пост зі словами «Моє життя застигло в цементі…». Таким був мій стан перед діагнозом.

– Рак поділив твоє життя на «до» і «після»?

– 29 березня мені поставили діагноз лімфома Ходжкіна. І біля нього – знак питання. Хоча вже тоді я знала, що буде без знаку питання. Перший місяць був морально дуже важким. У голові постійно крутилося запитання: «Чому саме я?». Але така депресія у мене тривала недовго.

– Твоє життя змінилося?

– Чотири місяці вже триває боротьба. Чи змінилося моє життя? Важко сказати. Адже зміни ти помічаєш у тій, чи іншій ситуації. Ти все сприймаєш не так, як раніше. Всі проблеми здаються не такими значними.

– Ти наче офіційно заявила усьому Instagram, що у тебе рак?

– Для мене це прозвучало як виклик хворобі. Можливо, хотіла показати, що я самостійна і сама все зможу подолати. До слова, на моїй сторінці в соцмережі Instagram хештег #солдат_Rain об’єднує усю історію моєї хвороби.

– Як наважилася розповісти про хворобу, а тепер ще й писати мотиваційні пости?

– До останнього не хотіла нічого розповідати та просити гроші на лікування. Та в барбершопі є у мене такий клієнт – Пан ведучий я його називаю. Костя Тарантінофф прийшов до мене на стрижку і я розповіла йому про діагноз. Після розмови з ним опублікувала в соцмережі Instagram пост про боротьбу з раком та прохання допомогти фінансово. Люди звідусіль почали мені писати і пропонувати допомогу. У людей прокинулося світло і добро. Мені взагалі щастить на хороших людей!

– Тепер твоїми постами про боротьбу з хворобою надихаються тисячі людей.

– Мені казали: «Дави на жалість». Але кому буде легше від того, що мені погано? Жаліти мене не треба. А радіти через те, що мені погано – я теж не дозволю. Є багато інших хвороб, від яких помирають люди. А коли чують про рак, то чомусь наше суспільство не розглядає у результаті позитивний варіант. Скільки разів я чула: «Така молода, а вже хвора». Тому мій вибір – не забувати жити!

– Якщо про життя, то яке воно?

– Життя прекрасне! Хочеться це донести до кожного. А ще – просто підходити до людей, трясти їх за плечі і кричати: «Будь ласка, живіть!». Бо кожен думає, що з ним таке не трапиться. Ми живемо так, ніби у нас у запасі 200-300 років. Але ти ніколи не знаєш, що на тебе чекає завтра. Коли чую від знайомих: «Все погано…», хочеться запитати: «Ви зараз серйозно?» (сміється, – авт.).

– То, що таке, те саме щастя для тебе особисто?

– Щастя – це внутрішній баланс і гармонія. Про щастя нічого більше не скажеш і це не треба описувати.

– У чому цінність кожного моменту для тебе?

– Якось давно мій друг подарував мені книжку. На форзаці книги він написав: «Час – цінний спогадами. Тому формуй правильні спогади». Тепер постійно згадую ці слова. Як виявилося, найцінніша валюта –  час.

– Ти лікуєшся… Які прогнози?

– Я не знаю, як вилікуватися. Ми не говоримо про прогнози. Все погано, але все лікується. Спостерігається позитивна динаміка. А поки що, я ціную час і намагаюся бачити хороше в усьому.

Підтримати Ольгу Баранчук у її боротьбі з хворобою можна, переказавши кошти. Реквізити:

Приватбанк: 4149 4390 0933 8868

Монобанк: 5375 4141 0379 0548

Отримувач – Баранчук Ольга Юріївна