16 комплектів окулярів  «Drunk Busters Goggles» отримають автошколи та заклади профтехосвіти від регіонального сервісного центру МВС у Рівненській області.

Регіональний сервісний центр МВС в Рівненській області спільно з Всеукраїнським об’єднанням автошкіл презентували у Рівному спеціальні окуляри «Drunk Busters Goggles» – інноваційний інструмент, орієнтований на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, долучившись до Всеукраїнського проєкту «Випробуй у безпеці».

За словами заступника регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області Віктора Залюбовського, мета проєкту – виробити чітке розуміння небезпеки керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

– Окуляри імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані, – додав він.

Представники регіонального сервісного центру МВС  області  провели для учнів  та  викладачів місцевої  автошколи «Дукат» (м. Рівне) майстер-клас з користування окулярами «Drunk Busters» та  тренінг  «Випробуй у безпеці», який орієнтовано на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Основна ціль такого тренінгу – підвищити культуру водіння і сформувати нове покоління водіїв, для яких водіння в нетверезому стані є неприйнятним.

Одним з основних інструментів тренінгу є окуляри «Drunk Busters Goggles»: вони імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані. З освітньою метою подібний інструмент використовують фахівці у понад 60 країнах світу, а тепер будуть і в автошколах та закладах професійно-технічної освіти з підготовки водіїв Рівненщини.  Такі окуляри отримують автошколи Дубенського, Сарненського, Березнівського, Костопільського, Дубровицького, Рокитнівського, Володимирецького, Зарічненського районів та м. Рівне,  а також заклади   професійно-технічної освіти з підготовки водіїв Радивилівського та Сарненського районів. Загалом же, за сприяння Всеукраїнського об’єднання автошкіл, планується безкоштовно передати 16 пар окулярів.

Так, для нас важливо не лише надавати якісно адміністративні послуги, серед яких і видача посвідчення водія,  але й підтримувати соціальні ініціативи, які навчатимуть водіїв бути більш відповідальними та обережними   за кермом.  Ми долучилися до проєкту «Випробуй у безпеці», аби за допомогою  тренінгу та окулярів «Drunk Busters Goggles»  показати наскільки небезпечно сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння.

Статистика поліції свідчить, лише за 10 місяців 2019 року у Рівненській області було зафіксовано 56 ДТП за участю осіб в стані алкогольного сп’яніння. У цій кількості дорожньо-транспортних пригод травмовано 8 осіб. За цей же період поліція склала 1298 адмінпротоколів на водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. У  минулому році за цей же період було складено 1413 адміністративних протоколів.