Лікарні Рівненської області поступово нарощують свої можливості для лікування хворих на коронавірус. Залучають бюджетні кошти, область отримує допомогу з-за кордону та від благодійників.

Наразі в лікарнях Рівного та Сарн отримують лікування 19 пацієнтів. Гострим залишається питання забезпечення апаратами штучної вентиляції легень, проте в закладах поступово збільшується їх кількість.

– На початок пандемії ми говорили про 222 апарати ШВЛ на Рівненщині. 16 з них потребували ремонту, на сьогодні частину відновлено. За останні два тижні наші лікарні поповнилися 14 апаратами. П’ять з них у Рівненській міській лікарні – один отримали з держрезерву, чотири придбані за спонсорські кошти. Також поставлені вже 6 апаратів за кошти міськради, ще два очікують на наступному тижні, – розповів в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник.

З держрезерву додатковий апарат ШВЛ отримала Сарненська ЦРЛ. Збір коштів ще на один організувала громада району, який має надійти найближчим часом.

Монтують два додаткові апарати ШВЛ у Костопільській ЦРЛ. Їх придбали за кошти місцевих благодійників.

Окрім того, два апарати ще замовили в Дубенську міську лікарню та один у Володимирецьку ЦРЛ.

«Також на сьогодні управління охорони здоров’я Рівненської ОДА заключило договори на постачання 19-ти апаратів ШВЛ. Купуємо апарати відповідно до висновків групи експертів. Вже на наступному тижні отримаємо два з них. Передусім будемо встановлювати в лікарні, які є госпітальними базами – у Сарнах, Рівному, Рокитному, Дубно, Костополі», – зазначив Олег Вівсянник.