З початку року на Рівненщині виникло більше 100 пожеж в природних екосистемах, загальною площею близько 20 га. Основні причини пожеж: неконтрольоване випалювання сухої трави та необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку.

Про організацію заходів з протидії пожежам у природних екосистемах йшлося на селекторній нараді в Рівненській ОДА.

– Крім випалювання сухої трави, звертаємо увагу і на підпали луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю.  Це, у свою чергу, стає причиною розповсюдження полум’я на лісові насадження, торфовища, а також на житлові будинки та господарські будівлі громадян», – каже начальник ГУ ДСНС в Рівненській області Сергій Крук.

– Випалювання трави та інших рослинних залишків на землях, що безпосередньо примикають до лісу – це пряма небезпека виникнення лісових пожеж. Адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко поширюється і стає неконтрольованим», – додав начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович.

Крім того, нещодавно, через польові пожежі біля міста Рівного, від яких йшло значне задимлення, ускладнився рух на міжнародній трасі.

Саме тому, голова РОДА доручив керівникам районів:

– Встановити цілодобовий моніторинг пожежонебезпечних зон для своєчасного виявлення загорянь.

– Посилити контроль за несанкціонованим спалюванням сухої трави населенням.

– Створити на своїх територіях підрозділи місцевої пожежної охорони, якщо такі підрозділи відсутні.