За час карантину заклади соціальної сфери Рівненщини заощадили майже 32 мільйони гривень. Економія відбулася у зв’язку із достроковим припиненням опалення у школах та садочках через карантин.

Цьому сприяло і переведення деяких культурних та соціальних закладів в мінімальний режим подачі тепла, де це можливо. Виняток складають – лікарняні заклади.

– Через карантин достроково припинили навчально-виховний процес, заборонили проводити масові заходи. Тому не було потреби у подальшій подачі енергоносіїв у школи та дитячі садки, інші заклади. Так у районах, містах та ОТГ прийняли рішення про припинення теплопостачання. У результаті отримали економію коштів. На цей час опалювальний період на Рівненщині завершений, окрім об’єктів соціальної інфраструктури Вараша та семи лікарняних закладів, де розміщені хворі, у тому числі з підозрою на коронавірус COVID-19, – зазначила заступник голови ОДА Людмила Шатковська.

За її словами, найбільше бюджетні заклади заощадили коштів на постачанні тепла –10,2 млн грн, на природньому газу – 4,8 млн, на електроенергії – 5,98 млн, майже 3,8 млн грн – на інших видах палива.

Понад один мільйон гривень вдалося зекономити на водопостачанні та водовідведенні.

Усього економія склала 31,8 млн грн.

Спалах коронавірусу у селі Зоря Рівненського району пов’язують у тому числі й з недотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів.