Протягом січня – травня 2020 року до бюджетів усіх рівнів від платників податків Рівненщини надійшло 109,8 млн. грн. рентної плати, що на 20,9 млн. грн., більше, ніж за відповідний період минулого року.

Так, до Державного бюджету України за 5 місяців 2019 року надійшло 48,9 млн. грн. рентної плати, що на 6,7 млн. грн. більше порівняно з тим самим періодом 2019 року. Найбільшу частку у надходженнях від рентної плати до державного бюджету, а саме 97,3 відс., складає рентна плата за користування надрами. У січні-травні 2020 року її надійшло до державного бюджету 15,8 млн. грн., що на 3,5 млн. грн., або на 29 відс. більше, ніж у тому ж періоді 2019 року.

Відповідно до місцевих бюджетів протягом п’яти місяців поточного року надійшло 60,9 млн. грн. рентної плати, що на 13,2 млн. грн. більше, ніж у тому ж періоді минулого року.

На Рівненщині понад 500 суб’єктів господарювання зареєстровані платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

З метою забезпечення повного обліку платників рентної плати за користування надрами фахівці фіскальної служби проводять звірки переліків суб’єктів господарювання, яким видано спецдозволи на користування надрами та дозволи на спеціальне водокористування, з переліком платників, які надають до органів ДПС податкові розрахунки.