Історії реальних людей, їх очікування від роботи за кордоном та реальність, в яку вони потрапили – до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Рівному запрацювала тематична виставка «Очікування Vs Реальність».

Інсталяція має на меті підвищити рівень обізнаності громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування та актуальності таких понять, як торгівля людьми та експлуатація.

Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська розповідає, що у виставці знайшли відображення історії постраждалих українців, які в пошуках кращого життя приймали, подекуди, пропозиції ненадійних роботодавців і потрапляли до небезпечних ситуацій.

Експозиція складається з 10 інформаційних стендів з історіями українців, які потрапили до небезпечних ситуацій за кордоном, експлуатації й торгівлі людьми.

Кожне зображення на виставці має QR-код з посиланням на сайт, де можна прочитати повну історію.

Долучилися й до акції обласний департамент соціального захисту населення, Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», служби у справах дітей та центр зайнятості, громадяни.

– На жаль, зараз активно розвивається цей досить завуальований злочин, який проявляється в повній мірі. За останні роки 18 жителів Рівненщини отримали офіційний статус постраждалого від торгівлі людьми. В ситуації торгівлі людьми потрапляють як чоловіки, так і жінки, і молодь, і діти. Будь-яка трудова примусова праця прирівнюється до рабства, відтак – заборонена, – зазначає голова Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько.

Кожен відвідувач виставки мав можливість поспілкуватись та отримати поради щодо того, як подбати про себе та безпеку своїх рідних.

У Рівному виставка буде знаходитись до 19 серпня, а далі вирушить великими містами України. Загалом, експозиція побуває в 18 містах.