На Рівненщині поліцейські завершили слідство у справі про вимагання коштів з арештантів СІЗО . Організував злочинну групу кримінальний «авторитет» та залучив до діяльності ще двох осіб, які відбували покарання в спецустанові.

В ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Національної поліції, слідчі обласної поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури та за підтримки керівництва виправної установи не лише встановили організатора та учасників злочинної групи, але і задокументували факти вимагання грошей.

Організатором виявився 31-річний чоловік, який являється так званим «смотрящим» за слідчим ізолятором. З метою поширення свого впливу, зміцнення авторитету серед засуджених та з метою власного збагачення організував злочинну групу, до якої увійшли особи, які відбувають разом з ним покарання у виправній установі. 19-ти та 21-річні хлопці підшуковували потенційних потерпілих, збирали інформацію про наявність майна чи транспортних засобів.

Погрожували їм фізичною розправою та змушували засуджених сплачувати гроші за їх спокійне та безпечне перебування у стінах закладу. У разі відмови – на їх адресу лунали обіцянки не лише побити, але і розголосити конфіденційні відомості, які ті бажали зберегти у таємниці.Так, під час проведення процесуальних заходів правоохоронці задокументували факт вимагання із засудженого п’яти тисяч доларів США та отримання частини суми.

28 лютого, на підставі рішень Рівненського міського суду, було проведено ряд обшуків на території виправної установи та за місцями мешкання осіб, причетних до злочину. Правоохоронці вилучили наркотичні речовини та інші заборонені предмети. Безпосередньо у камері, в якій відбував покарання лідер злочинного угруповання, вилучили кошти, раніше передані засудженим.

Лідеру злочинного угруповання слідчі повідомили про підозру за ч. 2,3 ст. 27 ч. 4 ст. 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України, а двом його поплічникам  – за ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 189.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, справу із обвинувальним актом скеровано на розгляд до Рівненського міського суду.