Чому рівняни захворіли на гепатит А – наразі встановлюють спеціалісти. Втім запевняють, що заразитися через воду з міського водопроводу мешканці не могли. Мовляв, якби проблеми були з водою, то в лікарні б опинилися не 16 рівнян.

А поки спеціалісти шукають, звідки в Рівному взявся гепатит, депутати не виключають, що до цього могло призвести теж саме невивезене сміття, яке від кількох днів до кількох тижнів не прибирає “Санком-Рівне”.

За словами депутата міськради Богдана Гапяка, це теж не варто виключати, тим більше, що проблеми зі сміттям у Рівному тягнуться вже більше півроку.

Нагадаємо, влітку рівняни заявляли, що в невивезених відходах біля їх будинків вже завелися щурі.

Тим часом начальник міського управління здоров’я Віктор Іськів каже, що шляхом зараження гепатитом А могло стати будь-що.

– У першу чергу вірус гепатиту – це хвороба «брудних рук». Тому не виключено, що скупчення сміття у місті теж могло б на це вплинути, хоча не думаю. А, щоб уберегти себе від інфікування варто дотримуватись правил особистої гігієни. Зокрема, ретельно мити руки та при появі перших ознак захворювання терміново звертатись до лікаря, – додав він.