17 вересня  Парламент розглянув законопроєкт№3614 на пленарному засіданні і ухвалив законопроєкт у другому читанні та в цілому як закон.

Нагадаємо, 16 вересня Комітет Верховної Ради України з питань бюджету розглянув питання щодо підготовки до другого читання проєкту Закону України «Про внесеннязмін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язкуіз завершенням адміністративно-територіальноїреформи» №3614 від 09.06.2020.

А 15 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт №3614 за основу.

Законопроєктом №3614, що розроблений Асоціацією містУкраїни спільно з групою народних депутатів(З.Андрійовичем, В.Безгіним та ін.), пропонується внесеннязмін до Бюджетного кодексу України, якими закладаєтьсяоснова бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме:
► розмежування доходів і видатків між бюджетами районівта територіальних громад;
► встановлення доходів і видатків для новоутворенихсільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;

► формування бюджетів районів за рахунок доходів відрайонної комунальної власності.

Під час розгляду законопроєкту №3614 до другого читаннядо Комітету надійшли пропозицій народних депутатів. Комітет опрацювання такі пропозиції за участіпредставників центральних органів виконавчої влади, а також Асоціації міст України. Нагадаємо, Асоціація містУкраїни взяла участь у робочій нараді Бюджетного комітетущодо законопроєкту 3614.

За підсумками опрацювання пропозицій Комітет ухваливрішення рекомендувати Верховній Раді проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положеньбюджетного законодавства у зв’язку із завершеннямадміністративно-територіальної реформи» №3614 від09.06.2020 прийняти у другому читанні та в цілому як закон з урахуванням внесення необхідних техніко-юридичних і редакційних правок.

Асоціація міст України вітає рішення Комітету з питаньбюджету. Із прийняттям законопроєкту №3614 за бюджетами громад закріпиться 60% ПДФО, громади не залежатимуть від районів, адже перейдуть на пряміміжбюджетні відносини із держбюджетом. Прийняттязаконопроєкту №3614 – це формування сильних фінансовоспроможних громад та підвищення добробуту кожного жителя громади незалежно від проживання в селі, селищі чимісті.

Асроціація міст України щиро вдячна народним депутатам Віталію Безгіну, Галині Васильченко, Ростиславу Тістику за підтримку законопроєкту №3614, із прийняттям якого за бюджетами громад закріпиться 60% ПДФО, громади не залежатимуть від районів, адже перейдуть на пряміміжбюджетні відносини із держбюджетом, повідомляє прес-служба АМУ.